Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Fizikas festivālā “FIZMIX Eksperiments” jelgavniekiem 2. vieta

Noslēdzies Latvijas Fizikas festivāls, kas Rīgā pulcēja vairāk nekā trīs tūkstošus apmeklētāju. Festivāla ietvaros noslēdzās arī AS “Latvenergo” organizētais 28. skolēnu erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments”, kurā Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda “Mēs bez gravitātes” ieguva godalgoto 2. vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda godalgoto vietu izcīnija 231 komandas konkurencē. Skolēnus konkursam sagatavoja skolotāks Arnis Pekša. Komandas balva ir brauciens uz Igauniju, lai apmeklētu “PROTO atklājumu centru”.

No Zemgales finālā piedalījās 10 komandas un 6 no tām bija no Jelgavas – trīs no Jelgavas Valsts ģimnāzijas un tikpat no Jelgavas 5. vidusskolas.

Latvijas Fizikas festivāla mērķis ir ikvienam saistošā, interesantā un praktiskā veidā parādīt gan fizikas, gan citu eksakto mācību priekšmetu aizraujošo pusi, kā arī novērtēt talantīgākos skolēnus Latvijā. Pasākumā visas dienas garumā darbojās dažādas eksakto zinātņu izpētes stacijas un notika izzinoši pasākumi, piemēram, diskusija “STEM izglītība Alpha paaudzei: ko varam darīt jau šodien, lai eksakto zinātņu popularitāte augtu?” un jautājumu un atbilžu sesija “Ko nozīmē būt fiziķim?” ar Vjačeslavu Kaščejevu. Visi konkursa dalībnieki vienojās “FIZMIX Eksperiments” lielajā izaicinājumā, kura laikā 60 visu pusfinālistu izgatavotās “robotrokas” vienlaicīgi izpildīja stilizētu deju.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.