Fomins atgriežas “Zemgale/LLU” ar “hat-trick” un uzvaru

“Zemgale/LLU” uzbrucējs Ričards Rihards Fomins

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” savās mājās “Optibet” Baltijas līgas regulārā čempionāta spēlē ar rezultātu 6:3 (0:0; 4:1; 2:2) pieveica “HS Rīga” hokejistus. Uzbrucējs Ričards Rihards Fomins atgriezies komandas sastāvā ar trim gūtiem vārtiem.

“Zemgale/LLU” šovakar pārsvarā sastāvēja no “B” sastāva un “Zemgale Juniors” spēlētājiem. Sastāvā atgriezies uzbrucējs Ričards Rihards Fomins, kurš vairākus mēnešus bija spiests ārstēties. No vadošā sastāva šovakar spēlēja aizsargi Patriks Seilis un Edgars Adrians Kazaks, ka arī uzbrucēji Kaspars Ziemiņš, Roberts Baranovskis, Kevins Strādnieks.

Pirmajā trešdaļā abas komandas mēģināja iegūti iniciatīvu, bet atdūrās pret pretinieka aizsargvaļņiem un vārtsargu precīzu spēlēšanu, nespējot atklāt spēles rezultātu.

Otrajā trešdaļā “Zemgale/LLU” uzreiz pārņēma spēles iniciatīvu un ceturtajā minūtē septiņpadsmit sekunžu laikā guva divus vārtus. Rezultātu atklāja precīzs aizsarga Patrika Seiļa raidījums, bet otros vārtu guva sastāvā atgriezušais uzbrucējs Ričards Rihards Fomins – 2:0. Četras minūtes vēlāk Ričards guva savus otros vārtus – 3:0.

Trešdaļas otrajā pusē jelgavnieki nopelnīja noraidījumu, kuru “HS Rīga” labā realizēja Kristers Ansons – 3:1. Tomēr rīdzinieku prieki bija īsi, jo viņi paši bija spiesti spēlēt mazākumā. Kristers Vītoliņš no zilās līnijas raidīja ripu uz vārtsarga Aksela Ozola cietoksni, kur vārtu priekšā ripas lidojuma trajektoriju mainīja Rinalds Vutkevičs – 4:1.

Trešajā trešdaļā “HS Rīga” galvenais treneris Oļegs Sorokins nomainīja vārtsargu Akselu Ozolu pret Jāni Feceri, kas neļāva jelgavniekiem izmantot otrajā trešdaļā iegūto iniciatīvu. Trešdaļas vidū viesu aizsargs Krists Retenais samazināja atpalikšanu par vieniem vārtiem – 4:2.

Trīsdesmit sekundes vēlāk “Zemgale/LLU” uzbrucējs Gustavs Millers spēja viens pats apspēlēt visu rīdzinieku piecinieku un atjaunoja trīs vārtu pārsvaru – 5:2. Vēl trīs minūtes vēlāk, spēlējot vairākumā, jelgavnieku uzbrucējs Ričards Rihards Fomins guva savus trešos vārtus – 6:2.

Spēles noslēgumā “HS Rīga” uzbrucējs Kristers Ansons veica individuālo izgājienu uz Mariusa Bajaruna-Galēja vārtiem un noslēdza vārtu guvumus šajā spēlē – 6:3.

Šī bija priekšpēdējā “Zemgale/LLU” spēle “Optibet” Baltijas hokeja līgas regulārajā čempionātā. Pēdējā spēle tiks aizvadīta šo sestdien 25. februārī izbraukumā Rīgā, kur jelgavnieki tiksies ar čempionāta pirmās vietas īpašniekiem – “Mogo/LSPA”. Spēles iznākums neietekmēs komandu pozīcijas turnīra tabulā, bet tā tomēr solās būt interesantākā spēle šajā čempionātā.

“Zemgale/LLU” – “HS Rīga” 6:3 (0:0; 4:1; 2:2)

Vārtu guvēji: 23:42 Patriks Seilis (Ziemiņš, Pūpols); 23:59 Ričards Rihards Fomins (Strādnieks); 57:57 Ričards Rihards Fomins (Strādnieks, Vilmans); 34:24 Kristers Ansons (Ozollapa) – vairākums; 37:14 Rinalds Vutkevičs (Krūklītis, Vītoliņš) – vairākums; 51:05 Kristers Retenais (Strazdiņš, Mots); 51:39 Gustavs Millers; 54:23 Ričards Rihards Fomins (Vilmans, Čerkass) – vairākums; 56:03 Kristers Ansons.

Komandu sastāvi

“Zemgale/LLU”: Vārtsargi  – Mariuss Bajaruns-Galejs (vārtos), Deivs Deivids Rolovs; Aizsargi – Vitālijs Čerkass, Patriks Seilis, Mārtiņš Vītols, Mārtiņš Krišs Krūklītis, Jānis Ķergalvis, Edgars Adrians Kazaks; Uzbrucēji – Deniss Vilmans, Kristers Vītoliņš, Roberts Vītols, Gustavs Millers, Rinalds Vutkevičs, Kaspars Ziemiņš, Roberts Baranovskis, Daniels Bunkus, Uldis Pūpols, Kevins Strādnieks, Rūdolfs Muraško, Ričards Rihards Fomins.

“HS Rīga”: Vārtsargi – Aksels Ozols (vārtos līdz 40 min.), Jānis Fecers (vārtos no 40 min.); Aizsargi – Viktors Kurbaka, Rauls Ladusāns, Aleksandrs Apinis, Markuss Diške, Krists Retenais, Aleks Elians Ļeonovs, Alekss Simanovičs, Dmitrijs Ļeins; Uzbrucēji – Roberts Šķute, Raivis Strazdiņš, Rauls Ozollapa, Toms Mots, Kārlis Nauris Česlis, Gints Šņepsts, Sandis Auziņš, Rodions Boltramovičs, Valters Niedrājs, Kristers Bukšs, Kristers Ansons, Aleksandrs Zaprivoda.