Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

FOTO: Elejā pie Jelgavas šosejas sakopj aizsargājamo koku aleju

Elejas alejā ar vēsturisko divrindu stādījumu dominē parastais ozols un parastā liepa, kopā alejā aug 302 koki. Posmā gar Jelgavas šoseju (A8) aleju veido 80–120 gadu veci ozoli, bet  muižas parka daļā aug galvenokārt liepas. Sakopšanas darbu laikā arboristi alejas kokiem izzāģē sausos, bojātos un bīstamos zarus un veic koku vainagu pacelšana virs ceļa profila, lai uzlabotu satiksmes drošību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizsargājamās koku alejas sakopšana Elejā pie valsts galvenā autoceļa Rīga–Jelgava–Lietuvas robeža (Meitene) (A8) (69,34.–70,2. km) turpināsies līdz marta vidum. Darbdienās no pulksten 8 līdz 17 darbu vietā noteikts platuma ierobežojums 2,5 m, satiksme tiek organizēta ar vadstatņiem un priekšrocības ceļa zīmēm, informē VSIA“Latvijs Valsts ceļi”.

Darbus veic SIA “Labie koki”. Aleju kopšana tiek īstenota Kohēzijas fonda projektā, ko realizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, AS “Latvijas valsts meži” un vairākām pašvaldībām un privāto zemju īpašniekiem.

Astoņas no 13 projektā iekļautajām aizsargājamajām alejām atrodas pie valsts autoceļiem. Darbi primāri tika veikti alejās, kas atrodas apdzīvotās vietās un pie nozīmīgiem ceļiem, vai kur bija jāveic neatliekami darbi ar bīstamiem kokiem. Elejas aleja ir pēdējā no “Latvijas Valsts ceļu” pārziņā esošajām alejām šajā projektā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katras alejas stāvokli iepriekš izvērtējuši eksperti, pēc kuru ieteikumiem profesionāli arboristi veido un sakopj koku vainagus, lai paildzinātu koku mūžu un saglabātu ceļu ainavisko vērtību. Satiksmes drošībai koku vainagus ceļa profilā paceļ vismaz 4,5 m augstumā virs ceļa klātnes. Koku nozāģē tikai tad, ja  vainagu nav  iespējams sakopt un nostiprināt tā, lai koks nebūtu bīstams. Nozāģēto koku vietā iestādīs vismaz 3 m augstus koku dižstādus, uzsver “Latvijas Valsts ceļi”.

Foto: Renārs Koris

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.