FOTO, VIDEO: “FS Jelgava” uzvar Latvijas čempionus

Vakar futbola komanda “FS Jelgava” Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā ar rezultātu 2:0 (0:0; 2:0) “Optibet” Virslīgas 17. kārta uzvarēja Latvijas čempionu vienību – “Valmiera FC”.

Grūti bija paredzēt ar kādu noskaņojumu iznāk jelgavnieki, kuri piedzīvoja zaudējumus pēdējās divās spēlēs. Īpaši pēc pēdējās spēles 1. jūnijā, kad neskatoties uz visiem centieniem piekāpās “Auda” ar rezultātu 0:1.

“FS Jelgava” futbolisti diezgan ātri spēja pierādīt, ka atrodas labā formā un kaujinieciskā noskaņojuma, jo jau 7. spēles minūtē Dāvis Mārcis Valmiers raidīja bumbu vārtu stabā, šokējot gan skatītājus, gan pretiniekus.

“Valmiera FC” centās spēlēt pēc savas izvēlētas taktikas, bet jelgavnieki un viņu vārtsargs Raivo Stūriņš pašaizliedzīgi aizstāvējās un neļāva viesiem pirmajā puslaikā izveidot bīstamus vārtus gūšanas momentus.

Otrajā puslaikā “Valmiera FC” palielināja ātrumus, kas ļāva viņiem uzreiz izveidot vairākas bīstamas situācijas pie Raivo Stūriņa sargātiem vārtiem, bet viņš tika ar tiem galā. Vienlaicīgi viesi atklāja savu aizmuguri ātriem jelgavnieku pretuzbrukumiem, kurus tie arī izmantoja.

63. minūtē nigērietis Viktors Osuagvu ielauzās pretinieku soda laukumā, piespēlēja to paralēli vārtiem uz labo pusi, kur to vārtos raidīja pussargs Danila Patijčuks – 1:0.

80. minūtē pussargs Ralfs Maslovs no labā laukuma malas izpildīja brīvsitienu, iecentrējot bumbu soda laukumā. Viesu vārtsargs Klāvs Lauva bumbu atsita, bet tā trāpīja aizsargam Robertam Veipam un ielidoja vārtu tīklā – 2:0.

“Valmiera FC” vēl mēģināja atspēlēties, bet psiholoģiski viņi jau bija piekāpušies un nespēja vairs gūt vārtus.

Preses konferencē viesu komandas galvenais treneris Jurģis Kalns atzīmēja, ka viņa spēlētāji par zemu novērtēja jelgavniekus un tā ir bijusi viņu lielā kļūda. Viņš atzīmēja, ka nedrīkst pavirši spēlēt pret komandu, kuras futbolisti ar sviedriem un asinīm izcīnīja tiesības spēlēt Virslīgā.

“FC Jelgava” galvenais treneris Jozefs Škriliks pastāstīja, ka izmainīja komandas spēles taktiku ne tik dēļ konkrēta pretinieka, bet vairāk dēļ iepriekš piedzīvotiem diviem zaudējumiem. Paralēli viņš vairāk iepazinis spēlētājus, kas ļāva viņam apzinātāk sastādīt komandas sastāvu spēlei.