“FS Jelgava” atkārtoti uzvar “Rēzekne” (FOTO)

Futbola komanda “FS Jelgava” arī otrajā “Optibet” Nākotnes līgas čempionāta aplī pieveica pretiniekus no “Rēzekne” ar pirmā apļa līdzīgu rezultātu – 2:0 (1:0).

Jelgavnieku rindas šajā spēlē pastiprināja pieredzējušie futbolisti Raens Talbergs (agrāk spēlēja Virslīgas komandās – “Tukums”, “Metta”, “Ventspils”) un Staņislavs Pihockis (ar lielu pieredzi Latvijas un ārvalstu futbola klubos).

“Rēzeknes” sastāvs papildinājās ar trim japāņiem un diviem latviešu futbolistiem, ieskaitot Iļju Puhovu, kurš līdz pārējai spēlēja “Dali Dali” trešās līgas komandā “FS Jelgava-2”.

Neskatoties uz sastāva izmaiņām, “FS Jelgava” apliecināja savu līderu statusu un pārņēma bumbas kontroli no cīņas pirmajām minūtēm. Neskatoties uz pārliecinošu pārsvaru, jelgavniekiem ilgu laiku neizdevās gūt vārtus.

“Rēzeknes” futbolisti, kamēr vēl bija saglabājuši spēkus, trešdaļas vidū divreiz veica bīstamus pretuzbrukumus, kuri gan noslēdzās ar neprecīziem sitieniem garām Raivo Stūriņa sargātiem vārtiem (Raivo nesen pārgāja no “Riga FC” un šī bija viņa pirmā spēle jelgavnieku sastāvā).

Skatītāji visu šo laiku aktīvi pieprasīja no jelgavniekiem gūt pirmos vārtus. 33. minūtē “FS Jelgava” kapteinis Andris Deklavs negaidīt no aptuveni 30 metru attāluma veica sitienu uz vārtiem. Bumba skāra pretinieka spēlētāja muguru, mainīja trajektoriju un ielidoja vārtos – 1:0.

“Dzirdēju, ka treneris no sānu līnijas mudināja sist uz vārtiem un es to arī izmēģināju,” – savu lēmumu par sitienu komentēja Andris.

Otrajā puslaikā “Rēzeknes” futbolisti kādu brīdi mēģināja veidot uzbrukumus, bet sastopoties ar pārliecinošu aizsardzību, zaudēja kontroli par bumbu. Vladislavam Žiham izdevās izrauties uzbrukumā un pārmest bumbu pār tālu iznākušajam vārtsargam Renātam Valteram, bet tā atsitās pret vārtu pārlikni.

“Rēzekne” atbildēja ar ļoti bīstamu pretuzbrukumu, kuru pārliecinoši neitralizēja vārtsargs Raivo Stūriņš. No šī brīža bumbas kontrole pilnīgi pārgāja pie jelgavniekiem un bīstamas situācijas jau tika veidotas pie viesu vārtiem. Papildus tam, viesu spēlētājs Maksims Markušins neatļauti nogāza Žihu, saņēma sarkano kartīti un atstāja “Rēzekne” mazākumā.

“FS Jelgava” veidoja vārtu gūšanas momentus, bet tiesneši fiksēja aizmugures stāvokli vairākas reizes. Beidzot 74. minūtē Vladislavs Žihs no pretinieka soda laukuma kreisās malas eleganti iecēla bumbu uz laukuma centru, kur to vārtos ieraidīja Mārcis Peilāns – 2:0.

Mārcim šie ir desmitie čempionātā gūtie vārti, un turnīra rezultatīvāko spēlētāju pirmo vietu viņš dala ar Niku Dusalijevu (“Valmiera FC-2/VSS”) un Kristiānu Kaušeli (“FK Tukums 2000/TSS-2”).

“FS Jelgava” turpina saglabāt “Optibet” Nākotnes līgas pirmo vietu par pieciem punktiem apsteidzot tuvāko pretinieku – “Riga FC-2” . Sešpadsmitās kārtas spēli jelgavnieki aizvadīs 26. augustā, dodoties uz izbraukum spēli pret “FK Tukums 2000/TSS-2”, kura turnīra tabulā ieņem desmito vietu.

“FS Jelgava” – “Rēzekne” 2:0 (1:0)

Vārti: Andris Deklavs (33’), Mārcis Peilāns (74’)

“FS Jelgava”: Raivo Stūriņš (G), Agris Glaudāns, Dāvis Mārcis Valmiers (Rihards Bečers 70’), Nakano Ryotaro (Raens Tālbergs 63’), Andris Deklavs (C), Ralfs Šitjakovs (Kevins Cēsnieks 46’), Ralfs Maslovs (Staņislavs Pihockis 82’), Valērijs Redjko, Dāvis Vējkrīgers (Antons Aleksandrs Dresmanis 46’), Mārcis Peilāns, Vladislavs Žihs. Rezervisti: Edgars Andrejevs (G), Kristers Pantelejevs. Galvenais treneris: Ervīns Pērkons.

“Rēzekne”: Renāts Valters (G), Iļja Puhovs (Ņikita Jelagovs 57’), Armans Galajs (C), Shogo Umazume (Ronalds Jierkis 89’), Kaito Kumakura, Hayato Yamamoto (Anatolijs Istrankins 82’), Vladislavs Stivriņš, Dmitrijs Silovs (Patriks Pozņaks 11’), Vladislavs Troškovs, Antons Petrovs, Maksims Markušins. Rezervisti: Arvis Karačkovs, Aleksejs Maslobojevs, Gustavs Timofejevs. Galvenais treneris: Juris Kaņepe.

Brīdinājumi: Valērijs Redjko – Antons Petrovs, Maksims Markušins (61’ s.k.)

Galvenais tiesnesis: Edgars Maļcevs