“FS Jelgava” ekspresis turpina uzvaru sēriju (FOTO, VIDEO)

Futbola komanda “FS Jelgava” savās mājās “Optibet” Nākotnes līgā izcīna piekto uzvaru pēc kārtas, pieveicot ar rezultātu 5:0 (3:0; 2:0) viesus no “Leevon Saldus”. Vārtus spēlē guva Mārcis Peilāns, Rihards Bečers, Ādams Dreimanis, Kristers Skadmanis, un vēl vienus vārtus viesi ieraidīja savos vārtos.

Viesi no “Leevon Saldus” turnīra tabulā ieņem pēdējo vietu un labi apzinājās, ka “FS Jelgava” ir nopietns pretinieks. Saldenieki uzreiz atteicās no bumbas kontroles un sāka spēlēt totālu aizsardzību, kas mūsu puišiem sagādāja problēmas piekļūt pie pretinieku vārtiem.

“Spēlēt pret komandu, kas ir totālā aizsardzībā ir grūti. Ir grūti ielauzties pretinieka aizsardzības zonā vai veidot ātrus uzbrukumus,” – komentēja pussargs Mārcis Peilāns.

Līdz spēles divdesmitajai minūtei “FS Jelgava” izdevās izveidot četrus neveiksmīgus vārtus gūšanas momentus, kamēr saldenieki pie mūsu vārtiem nonāca dažas reizes izmantojot brīvsitienus no centra laukuma, bet pie vārtiem nespēja veikt veiksmīgus sitienus uz vārtiem.

Divdesmitajā minūtē “Leevon Saldus” spēlētāji savā aizsardzības zonā pieļāva kļūdu bumbas apstrādē, kas pussargam Mārcim Peilānam ļāva atņemt bumbu, izlauzties līdz soda laukumam un raidīt bumbu tuvējā, apakšējā vārtu stūri un saldenieku vārtsargs Kaspars Ikstens nespēja glābt savu komandu – 1:0.

“Es pamanīju, ka vārtsargs izkustējās uz labo pusi un raidīju bumbu pretējā stūri, jo būdams pret kustība viņš to nespēs notvert,” – vārtu guvumu komentēja Mārcis Peilāns.

Spēles divdesmit devītajā minūtē jelgavnieku pussargs Ralfs Maslovs izveidoja fantastisko vārtu gūšanas momentu. Kad neveiksmīgi piespēlētā bumba centās pamest laukumu “Leevon Saldus” pusē un visi spēlētāji bija pārliecināti, ka neviens to nespēs panākt, Ralfs turpināja viņai sekot un uz pašas laukuma līnijas paspēja viņu izsist vārtu priekšā, kur to jau bez lielām problēmām vārtos ieraidīja Rihards Bečers – 2:0.

“Es biju pārliecināts, ka es to bumbu paspēšu sasniegt. Nezinu kāpēc neviens tam neticēja,” – savu fantastisko cīņas sparu komentēja Ralfs Maslovs.

Pirmā puslaika noslēgumā pēc četriem neveiksmīgiem mēģinājumiem gūt vārtus, pussargs Mārcis Peilāns ātrā pretuzbrukumā nonāc līdz soda laukumam un izdarīja sitienu ar bumbu vārtu virzienā. Sitiens varbūt nesanāca tehniski skaists un pietiekami spēcīgs, bet bumbas virzienu nedaudz mainīja “Leevon Saldus” aizsargs Daniels Lērme un tās trajektorija mainījās pietiekami, lai vārtsargs Kaspars Ikstens vairs nespēja glābt savu komandu – 3:0.

Otrajā puslaikā “Leevon Saldus” spēlētājiem nedaudz vairāk izdevās nokļūt jelgavnieku laukuma pusē un izpildīt arī vairākus stūra sitienus un brīvsitienus. Tomēr pie bijušā FK “Ventspils” vārtsarga Dele Sunday Alampasu sargātiem vārtiem saldeniekiem neko bīstamu izveidot neizdevās.

“FS Jelgava” futbolisti daudz spēlēja viesu aizsardzības laukumā un daudzus momentus veidojās pirmajā puslaikā izcēlies pussargs Ralfs Maslovs. Diemžēl ilgu laiku lādzīgi sitieni uz vārtiem nav sanākuši. Spēles beigās, kad “Leevon Saldus” futbolistiem sāka aptrūkt spēku, ar vārtu guvumiem izcēlās jelgavnieku rezervisti no U-18 komandas.

83. minūtē Kevins Cēsnieks izpildīja sitienu uz vārtiem, kas iestrēga viesu aizsargu un pirms minūtes uz laukuma iznākušā Ādama Dreimaņa. Šajā situācijā Ādams veiksmīgi griezienā raidīja bumbu vārtu tīklā – 4:0.

Jau spēles papildlaikā Jelgavas futbola leģenda Valērijs Redko no laukuma kreisās puses uzsita bumbu vārtu virzienā, kur to priekšā kāju bumbai pielika Kristers Skadmanis, gūstot uzvaras vārtus – 5:0.

15. maijā savās mājās “FS Jelgava” tiksies ar “FK Dinamo Rīga” futbolistiem, kuri pagājušā sezonā sagādāja nepatīkamu neizšķirtu spēles rezultātu čempionāta sākumā. Otrajā spēlē jelgavnieki izcīnīja uzvaru ar rezultātu 4:1, bet tas tomēr būs nopietnāks pretinieks par saldeniekiem un prasīs precīzu trenera Edvīna Pērkona norādīju izpildi.

Komandu sastāvs

“FS Jelgava”: 12 Dele Sunday Alampasu (G), 11 Daniele Olivieri (29 Kristers Skadmanis 75′), 28 Andris Deklavs (C), 21 Valters Laiviņš, 2 Bruno Agnis Čākurs (24 Kevins Cēsnieks 46′), 18 Ralfs Maslovs (22 Valters Purs 88′), 8 Mārcis Peilāns, 20 Ralfs Šitjakovs, 99 Rihards Bečers (30 Ādams Dreimanis 82′), 27 Kristaps Ričards Sleņģis (17 Kristers Pantelejevs 46′), 4 Valērijs Redjko. Rezervisti: 92 Edgars Andrejevs (G), 25 Ričards Jirgensons.

“Leevon Saldus”: 1 Kaspars Ikstens (G), 2 Eric Austin Friedlander, 8 Ginters Varnovskis, 3               Nauris Bulvītis, 6 Niks Ozols (20 Kristers Buls 70′), 27 Mārtiņš Biders (22   Oskars Osis 46′), 14 Viktors Geraskins (C), 16 Andris Šteins, 17 Rūdolfs Muižnieks (24 Aleksandrs Fadeičevs 61′), 11 Hamed Oluwatosin Abdulhameed, 13 Daniels Lērme (77 Anrijs Tomass Kmetjuks 46′). Rezervisti: 30      Guntars Grablovskis (G).