“FS Jelgava” iegūst tiesības spēlēt Latvijas kausa pusfinālā (FOTO)

Futbola komanda “FS Jelgava” šovakar “Atbildīgas spēles” Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 2:1 (2:1) uzvarēja Virslīgas komandu “FK Metta” un ieguva tiesībās spēlēt turnīra pusfināla. Jelgavnieku labā vārtus guva Kevins Cēsnieks un Agris Glaudāns.

Latvijas kausa izcīņas pusfināla spēle izraisīja plašu skatītāju interesi, neskatoties uz karstu dienu. “FK Jelgava” treniņbāzes skatītāju tribīnēs varēja sastapt daudzus pilsētas iedzīvotājus, ieskaitot hokeja kluba “Zemgale” hokejistus, 3. līgas futbolistus, amatieru komandu basketbolistus un futbola skolas “Jelgava” jaunos futbolistus.

Bez “FK Metta” ultrām spēli apmeklēja arī Virslīgas komandas “FK Spartak” atbalstītājus. “Jo tā ir vēsture,” – savu ierašanos uz spēli komentēja Jūrmalas komandas fani. Starp skatītājiem bija arī Latvijas futbola eksperts Edmunds Novickis.

Par lielu prieku skatītājiem notikumi uz laukuma sāka attīstīties ļoti strauji. Spēles 3. minūtē “FS Jelgava” futbolisti nopelnīja tiesības sist stūra sitienu. Viesu vārtsargs Jānis Beks izsita bumbu laukumā, kur tā nonākusi pie jelgavnieka Kevina Cēsnieka. Kevins nekavējoties sita uz vārtiem, bet bumba atsitās pret viesu spēlētāju un atleca atpakaļ pie viņa. Ar otro sitienu Kevins atrada spraugu starp futbolistu rindām un ieraidīja bumbu vārtos – 1:0.

Nepatīkami pārsteigtie “FK Metta” spēlētāji centās ātri atspēlēties un uz desmit minūtēm ieguva bumbas kontroli, kas ļāva viņiem pietuvoties jelgavnieku vārtsarga Edgara Andrejeva sargātiem vārtiem, bet tā arī tos neapdraudot.

“FS Jelgava” spēlētāji atguvās un pārvirzīja spēli uz laukuma centru, kur savu individuālo meistarību izrādīja deviņpadsmitgadīgais Agris Glaudāns, kurš apspēlēja pretiniekus un viens pats nonācis līdz soda laukuma līnijai no kura raidīja bumbu tālajā augšējā stūrī – 2:0.

Pirmā puslaika noslēgumā “FK Metta” senegālietis Mohamet Lamine Correa spēja ieiet laukuma saimnieku soda laukumā un izsist bumbu zem vārtsarga Edgara Andrejeva. Bumbas ātrum samazinājās un to varēja apturēt, bet aizsargs Valērijs Redjko neveiksmīgi krita un tā no viņa ielidoja vārtos – 2:1.

Otrajā puslaikā abas komandas cīnījās par bumbas kontroli un nepieļaušanu pretiniekam nokļūt savā soda laukumā. Sacensības uz izturību pārsvarā notika laukuma centrā ar retiem izrāvieniem līdz pretinieku vārtiem. “FK Metta” brīžiem izdevās uzspiest savu spēles gaitu, bet “FS Jelgava” teicami ar to tika gala un spēja nosargāt spēles rezultātu līdz cīņas beigām.

“Šī ir mana pirmā spēle pret Virslīgas komandu. Sajūtas ir pozitīvas. Es biju pārliecināts un sajutu, ka varu spēlēt pret Virslīgas komandu. Manuprāt mums viss izdevās, mēs uzvarējām un tikām tālāk un tas ir galvenais. Es nebiju pārsteigts, ka apspēlēju pretspēlētājus. Es zinu ko es daru, man tas sanāk un es iesitu skaistus vārtus,” – spēles iznākumu komentēja “FS Jelgava” futbolists Agris Glaudāns.

“Spēle ar Virslīgas komandas stipri atšķiras no spēles ar Nākotnes līgas komandu. Spēle ir daudz fiziskāka un ātrāka, tāpēc grūtāk ir ieiet spēlē. Un ja neizdodas ieiet spēlē, tad tevi var uzreiz mainīt. Man izdevās ieiet spēlē un laika apstākļi šodien netraucēja,” – spēles gaitu komentēja Kevins Cēsnieks, kuram jau ir bijusi pieredze spēlēt Virslīgā.

“FS Jelgava” ieguva tiesības spēlēt Latvijas Kausa izcīņas pusfinālā. Pretinieks un spēles datums pagaidām vēl nav zināmi. Zināms ir tikai, ka pusfināla ir nonākusi vēl viena “Optibet” Nākotnes līgas komanda – “Grobiņas SC”. Vēl divus pusfināla dalībniekus noskaidros svētdien, 14. augustā divu komandu pāru spēlēs – “FK Tukums 2000/Telms” – “RFS” un “Valmiera FC” – “FK Auda”.

“FS Jelgava” – “FK Metta” 2:1 (2:1)

Vārti: Kevins Cēsnieks (3’), Agris Glaudāns (19’), Valērijs Redjko (40’, s.v.)

“FS Jelgava”: Edgars Andrejevs (G), Mārcis Peilāns, Dāvis Vējkrīgers, Valērijs Redjko, Andris Deklavs (C), Kevins Cēsnieks (Nakano Ryotaro 75’), Ralfs Šitjakovs, Rihards Bečers, Agris Glaudāns (Kristers Pantelejevs 89’), Dāvis Mārcis Valmiers (Vladislavs Žihs 68’), Antons Aleksandrs Dresmanis. Rezervisti: Raivo Stūriņš (G), Valters Gaismiņš, Jēkabs-Māris Šusts, Ričards Jirgensons. Galvenais treneris: Ervīns Pērkons.

“FK Metta”: Jānis Beks (G), Mohamet Lamine Correa, Kristofers Rēķis (Kristupas Keršys 62’), Jean Armel Mbassi Zambgala (Ingars Pūlis 85’), Rūdolfs Zeņģis, Artjoms Puzirevskis, Oskars Vientiess (C), Daniels Fedorovičs, Jānis Grīnbergs, Gabriels Kirkils, Bruno Melnis. Rezervisti: Alvis Sorokins (G), Noa Meroža, Normunds Uldriķis. Galvenais treneris: Andris Riherts.

Brīdinājumi: Dāvis Mārcis Valmiers, Antons Aleksandrs Dresmanis, Ervīns Pērkons – Kristofers Rēķis, Gabriels Kirkils (42’, 67’ – s.k.), Artjoms Puzirevskis, Jean Armel Mbassi Zambgala, Bruno MelnisGalvenais tiesnesis: Vasilijs Mordatenko