“FS Jelgava” izglābjas no zaudējuma. Galvenais treneris pamet savu amatu. (FOTO, VIDEO)

Sestdien futbola komanda “FS Jelgava” savā treniņu bāzē “Optibet” Virslīgas spēles noslēgumā izrāva neizšķirtu rezultātu 2:2 (1:0; 1:2) pret “FK Tukums 2000/Telms”. Jelgavnieku galvenais treneris Ervīns Pērkons pēcspēles preses konferencē paziņoja par to, ka pamet savu amatu.

Būdams līderu lomā “FS Jelgava” ātri pārņēma spēles kontroli savās rokās un izveidoja ātru uzbrukumu, kas noslēdzās ar ātri gūtiem vārtiem. Spēles 1. minūtē nigērietis Viktors Osuagvu izrāvās uz priekšu caur kreiso malu. Viņa uzbrukumu turpināja Ralfs Maslovs, kurš caur Oskaru Rubeni nogādāja bumbu uz soda laukuma vidu, kur to vārtos raidīja Danila Patijčuks – 1:0.

Pēc ātri gūtiem vārtiem jelgavnieki nedaudz “nosēdās”, kas padarīju spēli atklātāku un ļāva “Tukums 2000/Telms” futbolistiem atbildēt ar pretuzbrukumiem. Tukumnieki centās izmantot gan standarta situācijas, gan pārmest bumbu pāri jelgavnieku aizsardzībās, lai nonāktu vārtu priekšā. “FS Jelgava” vārtsargam Raivo Stūriņam nācās pamatīgi nopūlēties, lai nepieļautu bumbas nonākšanu vārtu tīklā.

Otrajā puslaikā “FK Tukums 2000/Telms” futbolisti pilnīgi pievērsās uzbrukumiem, jo zaudēt viņiem vairs nebija ko. Diez vai viņi paši varēja noticēt, ka sagādās tik lielu šoku jelgavniekiem un to atbalstītājiem. 52. minūtē lietuviešu uzbrucējs Faustas Steponavičius no laukuma kreisās puses, vēl nesasniedzot soda laukumu, izdarīja spēcīgu sitienu uz vārtiem un bumba pēc ballistikas trajektorijas ielidoja vārtu tīklā – 1:1.

Sešas minūtes vēlāk, 58. minūtē tukumnieki izveidoja ātru uzbrukumu un kamēr jelgavnieku aizsargi nepaspēja izvietoties soda laukumā, Bogdans Samoilovs raidīja bumbu vārtos, izvirzot “FS Tukums 2000/Telms” spēles vadībā – 1:2.

Šokētie “FS Jelgava” spēlētāji diezgan ātri saprata, ka šāds spēles iznākumus viņus neapmierina un uzsāka savu spiedienu uz tukumniekiem, cenšoties izlīdzināt spēles rezultātu. Satraukums pieauga ar katru minūti, kura atlikusi līdz spēles fināla svilpei.

84. minūtē viesu laukuma pusē no labās malas brīvsitienu izpildīja Ralfs Maslovs. Bumba pārlidoja pāri vairākumam spēlētāju, kuri pulcējās pie vārtsarga laukuma. Kad jau bija radījusies sajūta, ka neviens nespēs tai pieskarties, aizsargs Dāvis Vējkrīgers ar galvas sitienu to raidīja vārtu tālajā malā, izlīdzinot rezultātu – 2:2.

Atlikušajās spēles minūtēs “FS Jelgava” futbolisti steidzās izraut uzvaru, bet visi bumbas raidījumi gāja secen “FK Tukums 2000/Telms” vārtiem. Jelgavniekiem izdevās izvairīties no zaudējuma, bet pēc spēlētāju sejām varēja redzēt, ka iznākums viņus neapmierināja.

Pēcspēles intervijā “FS Jelgava” galvenais treneris Ervīns Pērkons paziņoja, ka vairs negatavos komandu nākamajai spēlei, jo pēc pirmā apļa, kurā komanda ieņēma sesto vietu Virslīgas tabulā, viņš pamet savu amatu. Tāda rīcība saistīta ar to, ka viņam nesakrīt viedoklis ar kluba vadību par tālāko komandas attīstību un kopējai skatījums uz futbolu.

Vēlāk vakarā šajā pašā laukumā notika 3. līgas Rietuma zonas spēle, kuru apmeklēja lielākā daļa no Jelgavas futbola atbalstītājiem un starp viņiem notika daudzas diskusijās. Sākumā visi centās apzināt šokējošo ziņu par galvenā trenera aiziešanu, tad apsprieda iespējamos iemeslus. Pārsvarā visus satrauca, kas notiksies tālāk un kā mīļākā pilsētas futbola komanda turpinās čempionātu.

Pagaidām “FS Jelgava” kluba nav publiskojusi informāciju par nākamo treneri.