“FS Jelgava” izstājas no cīņas par Latvijas kausu

Futbola komanda “FS Jelgava” izbraukumā “Atbildīgas spēles” Latvijas kausa izcīņas pusfinālā piekāpās Virslīgas komandai “FK Auda” ar rezultātu 1:6 (1:5) un izstājās no turpmākās cīņas. Vienīgos vārtus jelgavnieku rindās guva Vladislavs Žihs.

Notikumi šajā spēlē attīstījās ļoti strauji. Jau pirmajā minūtē “FK Auda” spēlētājiem izdevās nokļūt jelgavnieku aizsardzības zonā un ar precīzu kotdivuārieša Aboubakara Karamoko sitienu atklāt spēles rezultātu – 0:1.

Trīs minūtes vēlāk Virslīgas komanda izcīnīja tiesības izpildīt stūra sitienu, kuru ar precīzu sitienu noslēdza brazīlietis Rafaels Dos Santos Resende – 0:2.

Spēles desmitajā minūtē “FS Jelgava” pussargs Ralfs Maslovs caur kreiso malu izvirzīja uzbrukumā Mārci Peilānu, kurš bumbu piespēlēja uz rīdzinieku aizsardzības zonas centru, kur to ar kreiso kājas sitienu vārtos ieraidīja Vladislavs Žihs – 1:2.

Divas minūtes vēlāk “FS Jelgava” noskaņojumu spēcīgi iedragāja soda sitiens, kuru savā aizsardzības zonā nopelnīja pieredzējušais aizsargs Valērijs Redjko. Precīzu sitienu Edgara Andrejeva vārtos izpildīja bulgārs Georgi Minčevs – 1:3.

Pirmajā puslaikā “FK Auda” vēl divas reizes izdevās izmantot stūra sitienus. 27. minūtē precīzi ar galvu nospēlēja Vjačeslavs Isajevs, bet pirmā puslaika papildlaikā precīzs bija jelgavnieks, bijušais “FK Jelgava” futbolisti Ivo Minkevičs – 1:5.

Pirmajā puslaikā “FS Jelgava” spēlētājam Kevinam Cēsniekam bija divas iespējas gūt vārtus, bet precīzi vārtos nospēlēja Kamerūnas izcelsmes vārtsargs Žozefs Fabriss Ondoa Ebogo.

Otrajā puslaikā rīdzinieki pievērsās drošai spēlei aizsardzībā, kas neļāva “FS Jelgava” samazināt rezultātu. 74. minūtē kotdivuārietis Aboubakars Karamoko strauji izvirzīties uzbrukumā un veica sitienu uz vārtiem. Vārtsargs Edgars Andrejevs bumbu atsita, bet pirmais pie tās nokļuva bulgārs Georgi Minčevs, pieliekot punktu šajā spēlē – 1:6.

“FK Auda” galvenais treneris Tomislavs Stipičs pēcspēles intervijā augsti novērtēja Jelgavas komandas līmeni un atzina, ka viņa vadītā komanda speciāli gatavojās šai spēlei. Viņš uzskata, ka jelgavniekiem noteikti atradīsies vieta Virslīgā, ja talantīgajiem jauniešiem pievienos vēl kādus leģionārus.

Tomislavs arī paslavēja Jelgavas fanus, kuri kuplā skaitā ieradās “Skonto” stadionā un atbalstīja savu komandu visas deviņdesmit minūtes. Viņš uzskata, ka komandai ar tādām tradīcijām un atbalstu ir pamatīgs fundaments startam Virslīgā.

“FK Auda” – “FS Jelgava” 6:1 (5:1)

“FK Auda”: Joseph Fabrice Ondoa Ebogo (C) (G), Aboubakar Karamoko, Georgi Minchev, Vjačeslavs Isajevs (Kilian Senkbeil 71′), Niko Bretschneider (Jegors Novikovs 57′), Vladimirs Stepanovs, Rafael Dos Santos Resende (Manyumow Achol 57′), Mor Talla Gaye, Ousseynou Niang (Rendijs Šibass 57′), Aleksejs Saveļjevs (William Eseme Mukwelle 71′), Ivo Minkevičs. Rezervisti: Niks Daniels Aleksandrovs (G), Stanislav Krapukhin. Galvenais treneris: Tomislav Stipič.

“FS Jelgava”: Edgars Andrejevs (G), Dāvis Mārcis Valmiers (Nakano Ryotaro 46′), Kevins Cēsnieks (Agris Glaudāns 46′), Vladislavs Žihs, Ralfs Maslovs (Kristaps Kļaviņš 70′), Ralfs Šitjakovs (Raens Tālbergs 72′), Dāvis Vējkrīgers, Valērijs Redjko, Andris Deklavs (C) (Rihards Bečers 59′), Antons Aleksandrs Dresmanis, Mārcis Peilāns. Rezervisti: Raivo Stūriņš (G), Valters Purs. Galvenais treneris: Ervīns Pērkons.

Brīdinājumi: Dāvis Vējkrīgers, Antons Aleksandrs Dresmanis – Jegors Novikovs

Galvenais tiesnesis: Artis Ķēniņš