“FS Jelgava” neizmanto iespējas un piekāpjas “RFS” (FOTO, VIDEO)

Divpadsmitajā “Optibet” futbola Virslīgas kārtā “FS Jelgava” devās izbraukumā uz Rīgu, kur tikās ar vieniem no čempionāta līderiem “RFS”. Jelgavniekiem neizdevās izmantot savas iespējas, kas ļāva pretiniekam izcīnīt trīs punktus turnīra tabulai – 0:4 (0:2; 0:2).

Labi zinot “RFS” spēcīgās puses, jelgavnieku galvenā trenera vietas izpildītājs Valērijs Redjko, komandas sastāvu izkārtoja spēlei no aizsardzības. Ņemot vērā arī, ka Oskaram Rubenim un Viktoram Osuagvu ir nelielas traumas, tie netika pieteikti spēlei, lai pietaupītu nākamai cīņai.

Spēles 8. minūtē jelgavnieku pussargs Ralfs Maslovs, izmantojot “RFS” vājo punktu, caur kreiso malu devās ātrā uzbrukumā un iecentrēja bumbu soda laukuma centrā. Bumba precīzi nonāca pie kamerūnieša Žana Mbasi Zambgala un tas to ar galvu raidīja vārtu virzienā, bet tā pārlidoja pāri vārtu pārliktnim.

“RFS” atbildēja ar pretuzbrukumu, kurā soda laukumā ar veiksmīgu māņkustību Andrej Ilič atbrīvojās no aizsarga un raidīja bumbu vārtu tālajā stūrī – 0:1.

Pēc gūtiem vārtiem rīdzinieki pārņēma iniciatīvu un veidoja bīstamas vārtu gūšanas situācijas pie “FS Jelgava” vārtiem, bet vārtsargam Edgaram Andrejevam izdevās ar tām tikt galā.

28. minūtē Ralfs Maslovs atkārtoja savu ātru uzbrukumu caur kreiso malu un raidīja bumbu vārtu tālā stūra virzienā. Diemžēl bumba aizripoja garām un arī partneri nepaspēja pie tās, lai ieraidītu vārtos.

43. minūtē laukuma vidū “RFS” divcīņā ieguva bumbu un piespēlēja to uz priekšu brazīlietim Emersonam. Izskatījās, ka piespēle bija dota uz aizmuguri un jelgavnieki nobremzēja, gaidot tiesneša svilpi.

Diemžēl aizmugures stāvoklis netika fiksēts, ļaujot Emersonam piespēlēt bumbu uz soda laukumu vidu, kur to bez pretestība vārtos ieraidīja Andrej Ilič – 0:2.

Otrajā puslaikā “FS Jelgava” treneru korpuss pieņēma lēmumu saasināt spēli, jo tā vai tā komandai vairs nebija ko zaudēt, bet vismaz varēja mēģināt gūt kādus vārtus.

Šāda taktika deva savas priekšrocības, jo “FS Jelgava” uzreiz izdevās izveidot divus vārtu gūšanas momentus. Diemžel ne Mbasi, ne Vadims Maščenko  tos neizmantoja.

Ņemot vērā, ka “FS Jelgava” sāka spēlēt atklātāk, tad arī “RFS” radījās vairāk iespēju vārtu gūšanai, ko viņi arī izmantoja. 86. minūtē to izdarīja Dmitrijs Zelenkovs, bet jau pamatlaika pievienotajā laikā – serbs Aleksej Golijanin – 0:4.

18. maijā “FS Jelgava” dosies uz Salaspili, lai 13. kārtā sacenstos ar “Super Nova” un izcīnītu ļoti svarīgos trīs punktus.

Komandu sastāvi

“RFS”: Jevgeņijs Nerugals (G), Elvis Stuglis, Petr Mares, Emerson Santana Deocleciano, Andrej Ilic, Roberts Savaļnieks (69′ Jovan Vlalukin), Adam Markhiyev, Vitālijs Jagodinskis, Karolis Uzėla, Alain Cedric Herve Kouadio (78′ Dmitrijs Zelenkovs), Mikaze Nagasawa (86′ Aleksej Golijanin); Rezervisti: Pāvels Šteinbors (G), Vladislavs Sorokins, Stefan Panič, Mārcis Ošs, Rodrigo Gaučis, Žiga Lipušček; Galvenais treneris: Viktors Morozs.

“FS Jelgava”: Edgars Andrejevs (G), Andris Deklavs, Kevins Cēsnieks, Jean Armel Mbassi Zambgala (73′ Rihards Bečers), Dāvis Vējkrīgers, Daniels Grauds (46′ Roberts Čevers), Valters Purs, Yehor Smirnov (73′ Agris Glaudāns), Danila Patijčuks, Ralfs Maslovs (90′ Kristers Pantelejevs), Vadym Mashchenko; Rezervisti: Kristers Gabriels Bite (G), Dāvis Mārcis Valmiers, Ralfs Šitjakovs, Rūdolfs Zeņģis, Mārcis Peilāns; Galvenā trenera vietas izpildītājs: Valērijs Redko.