“FS Jelgava” no Rēzeknes atved otro uzvaru (VIDEO)

Ralfs Šitjakovs | Foto: Ruslans Antropovs

Futbola komanda “FS Jelgava” izbraukumā ar rezultātu 2:0 (1:0; 1:0) pieveica pretiniekus no “Rēzekne”, izcīnot otro uzvaru pēc kārtas jaunajā “Optibet” Nākotnes līgā. Ar vārtu guvumiem jelgavnieku rindās izcēlās Kristaps Kļaviņš un Kristers Pantelejevs.

“Rēzekne” futbolisti savā mājas laukumā uzsāka spēli ar aktīviem mēģinājumiem traucēt “FS Jelgava” pārņemt bumbas kontroli savās rokās. Jelgavnieki atbildēja ar tālām piespēlēm, kas ļāva ātri nonākt pretinieku aizsardzības zonā.

Jau piektajā puslaika minūtē “FS Jelgava” nonāca rēzekniešu aizsardzības laukumā, kur laukuma saimnieku aizsardzība neizrādīja pietiekamu aktivitāti un tas ļāva Kristapam Kļaviņam nekavējoties atklāt spēles rezultātu – 1:0.

Četras minūtes vēlāk jelgavnieku futbolists Ralfs Maslovs izpildīja brīvsitienu no aizsardzības zonas līnijas, raidot bumbu vārtu pārliktnī. “FS Jelgava” spēlētājiem kopumā vairāk padevās bumbas kontrole, ka rezultātā veidojās daudzi vārtu gūšanas momenti, bet kuras spēja nepieļaut “Rēzeknes” vārtsargs Renāts Valters.

“FS Jelgava” vārtsargam Edgaram Andrejevam nopietni iesaistīties spēlē nācās tikai 35. minūtē, tverot pretinieku pirmo reizi vārtu rāmī raidīto bumbu. Kopumā jelgavnieki pirmajā puslaikā laukuma saimnieku vārtu rāmī bumbu raidīja septiņas reizes, kamēr rēzeknieši tikai divas.

“Rēzeknes” futbolisti otrajā puslaikā mēģināja palielināt spēles tempu, lai pārņemtu bumbas kontroli un mēģinātu izlīdzināt spēles rezultātu. Viņu centieni nesa zināmus augļus, jo palielinot bumbas kontroli, viņi aizvien biežāk nonāca pie jelgavnieku vārtiem, veidojot vārtu gūšanas momentus.

“FS Jelgava” uz šādu spēles gaitu izmaiņu atbildēja ar ātriem pretuzbrukumiem, pārejot uz atklātāku futbolu. Labas iespējas gūt vārtus bija abām komandām, bet tehniskāki tomēr bija jelgavnieki. 83. minūtē uz maiņu iznākušais Kristers Pantelejevs spēcīgi raidīja bumbu uz “Rēzeknes” vārtiem. Vārtsargs Renāts Valters bumbu atsita, bet sitiena spēks bija tik liels, ka bumba pārlidoja viņam pāri un atkārtoti viņš to spēja notvert tikai aiz vārtu līnijas – 2:0. Pantelejevam šis jau otrais vārtu guvums kopš čempionāta sākuma.

Laukuma saimnieki centās kāpināt tempu un gūt vismaz vienus vārtus, bet “FS Jelgava” atbildēja ar saviem pretuzbrukumiem. Pēdējā spēlēs minūtē Ralfs Maslovs izpildīja brīvsitienu, kā rezultātā bumba nonāca vārtu priekšā un “Rēzekne” spēlētājs ar galvu to raidīja savu vārtu virzienā.

Par laimi, laukuma saimniekiem tā atsitās pret vārtu pārliktni, bet jelgavnieku kapteinis Andris Deklavs atlekušo bumbu raidīja pāri vārtiem, ļaujot “Rēzekne” piekāpties tikai ar divu vārtu deficītu.

Izcīnot otro uzvaru savā otrā “Optibet” Nākotnes līgas jaunajā sezonā, “FS Jelgava” turnīra tabulā ierindojās otrajā vietā aiz futbol kluba “Valmiera” dublieriem, kuri arī iesāka sacensības bez zaudējumiem un kuras sastāvā spēlē divi pagājušā sezonā Jelgavas komandā pārstāvji – vārtsargs Klāvs Lauva un uzbrucējs Artjoms Šaboha.

Sākot ar turnīra trešo kārtu, “FS Jelgava” līdz vasaras sākumam aizvadīs sešas mājas spēlēs. Nākamā spēle notiks 22. aprīlī, kad jelgavnieku tiksies ar FK “Tukums 2000/TSS” dublieriem.

Komandu sastāvi

“Rēzekne”: 16 Renāts Valters (G), 5 Deniss Berjoza (29 Arvis Karačkovs 84′), 17 Ņikita Jelagovs, 32 Maksims Markušins, 30 Vladislavs Stivriņš, 13 Leonids Truskovskis, 21 Dmitrijs Silovs, 11 Pēteris Ivenkovs, 24 Vitālijs Vavilovs, 9 Markuss Mārtiņš Stabulnieks, 10 Antons Petrovs (C). Rezerve: 23 Alens Dāniels Sprukts (G), 25 Anatolijs Istrankins, 14 Ronalds Jierkis, 22 Renārs Paura, 6 Carlos Alberto Prieto Bello, 4 Vladislavs Troškovs.

“Jelgava”: 92 Edgars Andrejevs (G), 5 Jēkabs-Māris Šusts, 11 Daniele Olivieri (24 Kevins Cēsnieks 57′), 28 Andris Deklavs (C), 25 Ričards Jirgensons (99 Rihards Bečers 57′), 2 Bruno Agnis Čākurs, 20 Ralfs Šitjakovs, 50 Kristaps Kļaviņš (17 Kristers Pantelejevs), 8 Mārcis Peilāns (27 Kristaps Ričards Sleņģis 88′), 18 Ralfs Maslovs, 4 Valērijs Redjko. Rezerve: 41 Rolfs Meiliņš (G), 21 Valters Laiviņš.