“FS Jelgava” nosvin atgriešanos Virslīgā ar “sauso” uzvaru Smiltenē

Futbola komanda “FS Jelgava” svētdien izbraukumā aizvadīja “Optibet” Nākotnes līgas čempionāta 21. kārtas spēli, kurā ar rezultātu 5:0 (3:0; 2:0) pieveica pretiniekus no “FS Smiltene/BJSS”. Ar diviem vārtu guvumiem spēlē atzīmējās aizsargs Dāvis Vējkrīgers.

“FS Jelgava” plānoja šo svētdienas spēli aizvadīt svētku atmosfērā, jo uzvaras gadījumā komanda savlaicīgi iegūtu “Optibet” Nākotnes līgas čempionu titulu un sev garantētu nākamajā sezonā ceļa zīmi uz Virslīgu.

Daļu no svētkiem nolaupīja “JDFS Alberts” futbolisti, kuri iepriekšējā dienā ar rezultātu 2:1 pieveica jelgavnieku tuvākos sekotājus “Grobiņas SC/LFS”, un tādā veidā priekšlaicīgi padarīja “FS Jelgava” par turnīra uzvarētājiem.

Neskatoties uz pozitīvām ziņām, “FS Jelgava” futbolisti nopietni piegāja savam sniegumam šajā spēlē un neļāva “FK Smiltene/BJSS” kaut kādā veidā apdraudēt savus godam nopelnītos svētkos. Galu galā uz šo spēli tika organizēts bezmaksas autobuss “FS Jelgava” atbalstītājiem.

Jau spēles 9. minūtē pēc Ralfa Šitjakova piespēles vārtus guva aizsargs Dāvis Vējkrīgers. Desmit minūtes vēlāk precīza Dāvja Mārča Valmiera piespēle ļāva gūt vārtus Ralfam Maslovam. Trešdaļas noslēgumā Ralfs Šitjakovs otro reizi kļuva par Dāvja Vējkrīgera vārtu asistentu – 3:0.

Otrajā puslaikā “FS Jelgava” turpināja kontrolēt spēles gaitu, kas ļāva palielināt spēles gala rezultātu vēl ar diviem vārtu guvumiem. 58. minūtē precīzs bija Rihards Bečers, bet 67. minūtē viņam pievienojās komandas kapteinis Andris Deklavs – 5:0.

Līdz čempionāta beigām komandai vēl ir jāaizvada piecas spēles, un tuvākā no tām notiks mājas stadionā šo sestdien, 15. oktobrī, tiekoties ar septītās vietas īpašniekiem no “Skanstes SK”. Jūnijā jelgavnieki savus pretiniekus pieveica ar rezultātu 3:1 (0:0; 3:1) un, cerams, uzrādīs vēl labāku sniegumu.

“FK Smiltene/BJSS” – “FS Jelgava” – 0:5 (0:3; 0:2)

“FK Smiltene/BJSS”: Dagnis Sausais (G), Elvis Teremko (Rimants Ulmis 78′), Kārlis Ozols, Klāvs Grosbergs, Jānis Rīders (Sentis Fiļipovs 67′), Dairis Zariņš (C), Edgars Jansons, Kristaps Kuprišs (Elmārs Sietinsons 63′), Madis Oskars Miķelsons, Reinholds Klots, Roberts Bleikšs. Galvenais treneris: Mārtiņš Veģeris.

“FS Jelgava”: Edgars Andrejevs (G), Valters Gaismiņš (Kristers Pantelejevs 67′), Dāvis Mārcis Valmiers (Mārcis Peilāns 67′), Agris Glaudāns (Ričards Jirgensons 46′), Antons Aleksandrs Dresmanis, Andris Deklavs (C), Kevins Cēsnieks, Ralfs Šitjakovs (Rihards Bečers 46′), Ralfs Maslovs, Dāvis Vējkrīgers, Valērijs Redjko. Rezervisti: Rolfs Meiliņš (G), Valters Laiviņš. Galvenais treneris: Ervīns Pērkons.

Brīdinājumi: Elvis Teremko, Klāvs Grosbergs, Madis Oskars Miķelsons, Reinholds Klots –

Galvenais tiesnesis: Sergejs Vasjkovs.