“FS Jelgava” pārspēj “Metta” un pakāpjas uz ceturto vietu turnīra tabulā (FOTO, VIDEO)

Futbola komanda “FS Jelgava” savā treniņu bāzē uz mākslīga laukuma ar rezultātu 2:1 (2:1; 0:0) pārspēja “FK Metta” un “Optibet” Virslīgas tabulā pakāpās uz augsto ceturto vietu. Vārtus jelgavnieku labā guva Osuagvu un Mbassi Zambgala.

FS “Jelgava” un “FK Metta” ir viena līmeņa komandas starp kurām grūti noteikt līderu. Rīdzinieki līdz šim aizvadīja trīs uzvaru sēriju, kas liecina par viņu labu sagatavotību. “FS Jelgava” aizsargs Daniels Grauds sekojoši raksturoja gaidāmo spēli: “Protams, ka būs grūta. Es pat vairāk pateikšu. Mums vieglu spēļu Virslīgā nebūs.

Bet “Metta” ir mūsu līmeņa pretinieks un tieši konkurenti. Tādi paši jaunieši, kā mēs. Mums bez variantiem šī spēle ir jāuzvar. Noteikti būs jāievēro spēles taktika un disciplīna, ka arī jāveido labus momentus uzbrukumā.

Spēle sākums raksturojās ar abu komandu centieniem kontrolēt bumbu, kas komandai dotu priekšrocības veidojot uzbrukumus. Cīņa pārsvarā norisinājās laukuma vidū un tajā nevarēja izcelt kādu īpašu līderu.

“FS Jelgava” uzbrucējs Viktors Osuagvu

Trešdaļas 13. minūtē “FS Jelgava” ar bumbas kontroli pārgāja rīdzinieku laukuma pusē un no labās malas uz vārtu priekšu bumbu iecentrēja aizsargs Daniels Grauds, kur pirmais pie tās piekļuva nigērietis Viktors Osuagvu un ar galvu ieraidīja “Mettas” vārtu tīklā, atklājot spēles rezultātu – 1:0.

Rīdzinieki pēc zaudētiem vārtiem kļuva uzstājīgāki savās darbībās un spēja pāriet uz “FS Jelgava” laukuma pusi. 27. minūtē bumba no labās laukuma malas ar vairākām piespēlēm nonāca uz soda laukuma kreiso malu no kurienes ar skaistu sitienu vārtu tālajā augšējā stūrī to aizsūtīja senegālietis Mohamets Korea, panākot spēles rezultāta izlīdzinājumu – 1:1.

Spēle atkal atgriezās pie cīņas par bumbas kontroli ar nelieliem uzbrukumu uzplaiksnījumiem.

43. minūtē caur kreiso malo dziļi “Mettas” laukuma pusē aizskrēja pussargs Ralfs Maslovs. Viņa centrējums gandrīz no laukuma beigu līnijas, nogādāja bumbu soda laukumā pie kamerūnieša Žana Mbassi Zambgalas. Viņš spēcīgi sita pa bumbu, tā atleca no zemes un pārlidoja pāri “Mettas” vārtsargam Jānim Bekam un piezemējās aiz vārtu līnijas – 2:1.

“FS Jelgava uzbrucējs Žans Mbassi Zambgala
“FS Jelgava” vārtsargs Edgars Andrejevs

Otrajā puslaikā cīņa par bumbas kontroli atjaunojās. Ņemot vērā, ka rīdziniekiem ļoti gribējās atspēlēties, tad viņiem arī padevās nedaudz vairāk pavadīt laika ar bumbu. Tas viņiem deva iespējas veidot uzbrukumus un bīstami sists bumbu uz vārtiem, bet “FS Jelgava” vārtsargs Edgars Andrejevs bija nepārspējams.

“FS Jelgava” izcīnīja savu trešo uzvaru piecās “Optibet” Virslīgas spēlēs, sakrāja deviņus punktus un pakāpās turnīra tabulā uz ceturto pozīciju, atpaliekot no trešās vietā esošās “Mettas” ar gūto un ielaisto vārtu attiecību.

Nākošo spēli jelgavnieki aizvadīs 19. aprīlī Jelgavā, savā treniņbāzē tiekoties ar “FK Auda”.