“FS Jelgava” piekāpjas “RFS” neizpildot savu spēles plānu (FOTO, VIDEO)

Futbola komanda “FS Jelgava” trešajā “Optibet” Virslīgas kārtā ar rezultātu 0:2 (0:1; 0:1) piekāpās “RFS” vienībai. Jelgavniekiem pietrūka pieredzes, lai pārspētu rīdziniekus, bet viņi spēja atstāt pozitīvu priekšstatu par sevi.

Pirms spēles aizsargs Dāvis Vējkrīgers uzsvēra, ka šajā spēlē būs svarīgi neļaut “RFS” izmantot standartsituācijas un spēlēt ar vēsu galvu, neatslēdzoties no spēles ne uz vienu sekundi. Viņš bija ļoti precīzs savā redzējumā uz spēles gaitu, jo rīdzinieki izmantoja visas savas spēcīgās puses, lai gūtu uzvaru.

Pirmais puslaiks sākās ar to, ka “FS Jelgava” sāka spēlēt no aizsardzības, kas deva zināmu priekšrocību un pārliecību “RFS” spēlētājiem, kas gan salūza, satiekoties ar jelgavnieku pašaizliedzīgo spēli aizsardzībā.

Spēles divdesmitajā minūtē viesi negaidīti priekš sevis saprata, ka jaunie jelgavnieki var iesist bumbu arī viņu vārtos un trīsdesmitajā minūtē izbaudīja nigērieša Viktora Osuagvu raidījumu vārtu rāmī, kuru spēja neitralizēt vārtsargs Jevgeņijs Nerugals.

Pirmā puslaika pieliktajā laikā “RFS” izdevās realizēt standartsituāciju, no kuru veidošanas jelgavnieki centās izvairīties. Trīsdesmit metrus no vārtu kreisās malas čehs Petrs Marešs pa gaisu ieraidīja bumbu soda laukumā, kur gaisā tās trajektoriju mainīja Vitālijs Jagodinskis un debitējušais sešpadsmit gadus vecais jelgavnieku vārtsargs Kristers Gabriels Bite bija bezspēcīgs palīdzēt savai komandai – 0:1.

Otrā puslaikā sešdesmitās minūtes laikā “FS Jelgava” galvenais treneris Ervīns Pērkons nomainīja virkni spēlētāju, kas uzreiz palielināja jelgavnieku enerģiju. Laukuma saimnieki sāka spēlēt brīvāk un veidot bīstamākas situācijas.

Tieši šajā brīdī cīņā pie vārtiem traumu guva jelgavnieku uzbrucējs Dāvis Mārcis Valmiers un viņam kādu brīdi tika sniegta medicīniska palīdzība. Dāvi nācās nomainīt ar Mārci Peilānu un pauze spēlē ieilga, kas lika jelgavniekiem uz mirkli atslēgties no spēles.

Savukārt “RFS” šo iespēja nepalaida garām un atsākoties spēlei izveidoja ātru pretuzbrukumu, kuru ar precīzu sitienu vārtu rāmī noslēdza serbs Andrejs Iličs – 0:2.

“FS Jelgava” spēja saņemties un devās atspēlēties. Visā spēlē labi sevi parādījies jelgavnieku uzbrucējs Oskars Rubenis ātrā pretuzbrukumā aizskrēja līdz “RFS” vārtiem, apspēlēja vārtsargu, bet bumbu tukšos vārtos patraucēja ieraidīt aizsargs Vladislavs Sorokins.

Līdz spēles beigām “FS Jelgava” parādīja enerģisku un atklātu cīņu, parādot ka spēles rezultāts ne gluži atbilsts spēku samēriem. Tāpēc nav brīnums, ka komandas galvenais treneris Ervīns Pērkons pēcspēles preses konferencē spēles iznākumu raksturoja ar vilšanos sajūtu, jo iespējas tikt pie punktiem komandai bija.

Jau šo trešdien, 5. aprīlī plkst.17:00 aizvadīs ceturtās kārtas spēli, kurā tiksies vēl ar vienu Virslīgas jauniesācēju no Salaspils – “Super Nova”. Abas komandas pagājušā sezonā spēlēja “Nākotnes” līgā, bet tagad to sastāvi ir savādāki. “FS Jelgava” pilnīgi noteikti gatavojās šajā spēlē paņemt trīs punktus.

“FS Jelgava” – “RFS” – 0:2 (0:1; 0:1)

Vārtu guvēji: 46′ Vitālijs Jagodinskis (Petr Mares); 72′ Andrej Ilic.

Komandu sastāvi

“FS Jelgava”: Kristers Gabriels Bite (G), Andris Deklavs (81′ Jean Armel Mbassi Zambgala), Dāvis Mārcis Valmiers (70′ Mārcis Peilāns), Roberts Čevers (61′ Rūdolfs Zenģis), Kevins Cēsnieks, Victor Uchechukwu Osuagwu (61′ Vadym Mashchenko), Oskars Rubenis, Danila Patijčuks, Dāvis Vējkrīgers, Valērijs Redjko, Ralfs Maslovs (61′ Daniels Grauds); rezervisti – Edgars Andrejevs (G), Ralfs Šitjakovs, Valters Purs, Yehor Smirnov; galvenais treneris – Ervīns Pērkons.

“RFS”: Jevgeņijs Nerugals (G), Vitālijs Jagodinskis, Žiga Lipušček, Petr Mares, Emerson Santana Deocleciano, Jānis Ikaunieks (86′ Rodrigo Gaučis), Leonardo Andriel Dos Santos (46′ Andrej Ilic), Stefan Panič, Roberts Savaļnieks (69′ Vladislavs Sorokins), Alain Cedric Herve Kouadio (69′ Mikaze Nagasawa), Karolis Uzėla (62′ Adam Markhiyev); rezervisti – Frenks Dāvids Orols (G), Elvis Stuglis, Dmitrijs Zelenkovs, Mārcis Ošs; galvenais treneris – Viktors Morozs.

Galvenais tiesnesis: Andrejs Gluhovs.