“FS Jelgava” spēlēs Latvija kausa izcīņas ceturtdaļfinālā (FOTO)

Futbola komanda “FS Jelgava” šodien savās mājās ar rezultātu 2:1 (1:0; 1:1) pieveica pretiniekus no “JDFS Alberts” un iekļuva “Atbildīgas spēles” Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, atkārtojot savu pagājušās sezonas sasniegumu.

“JDFS Alberts” futbolisti jelgavniekiem ir pazīstami pēc dalības “Optibet” Nākotnes līgas. Tās spēlētāji ir gana motivēti un spēj ļoti daudz skraidīt, nogurdinot pretiniekus. Tādos apstākļos “FS Jelgava” futbolistiem Latvijas kausa izcīņas spēlē bija svarīgi pēc iespējas ātrāk gūt vārtus, lai iegūtu priekšroku cīņā.

Jelgavniekiem pārsvaru bumbas kontrolē izdevās panākt jau ap desmito spēles minūti, bet ar vārtu guvumu neveicās tik ātri. Laukuma saimnieki veidoja dažādas izspēles, bet noslēgumā vai nu sita virsū vārtsargam, vai nu garām vārtiem.

Pirmā puslaika noslēgumā jelgavnieki Ralfs Maslovs un Kristers Skadmanis ar lieliskām piespēlēm apspēlēja pretinieka aizsargus. Kristers izdarīja sitienu uz vārtiem, kā rezultāta bumba trāpīja viesu aizsarga kājā un uzlidoja augstu gaisā uz vārtu priekšu. Ilgi negaidot ar lēcienu pāri sevi Rihards Bečers ieraidīja bumbu vārtu tīklā – 1:0.

“Sist pāri sev nav bailīgi. Tā patiesībā ir laba sajūta,” – atklāj Rihards Bečers. “Es šajā brīdī rīkojos instinktīvi, jo tas bija momenta lēmums, kura rezultātā guvu arī vārtus.”

Otrajā puslaikā visi gaidīja, ka “JDFS Alberts” metīs spēlē, lai izlīdzinātu spēles rezultātu. Par pārsteigumu viesi izrādīja pasivitāti, kas ļāva jelgavniekiem nekavējoties apdraudēt to vārtus. Divas minūtes pēc tikšanās atsākšanas, ļoti mērķtiecīgi uz vārtiem devās Vladislavs Žihs, kuru pretinieks spēja apturēt tikai soda laukumā ar noteikumu pārkāpumu.

Vladislava izcīnīto 11 metru soda sitienu tika uzticēts izpildīt Ralfam Šitjakovam, kurš pārliecinoši ieraidīja bumbu vārtu kreisajā apakšējā stūrī, panākot rezultātu – 2:0. “Pēdējos 11 metru soda sitienus es jau esmu sitis, tāpēc nebiju uztraucies,” – stāsta Ralfs. “Es situ kreisajā stūrī. Pārliecinoši. Vārtsargs man kaut ko teica priekšā, bet es viņā neklausījos. Spēlē, salīdzinot ar treniņiem, tomēr ir neliels uztraukums, bet es centos atslēgt prātu. Izvēlējos stūri un situ. Nākotnes līgā es vēl nebiju guvis vārtus, tāpēc šis guvums man bija ļoti svarīgs.”

Pēc zaudētiem otriem vārtiem “JDFS Alberts” veica divas spēlētāju maiņas un spēja pārņemt bumbas kontroli savās rokās. Jelgavnieki savukārt centās spēlēt no aizsardzības, lielāku uzmanību liekot uz spēles tempa mazināšanu un viesu nepielaišanu savam soda laukumam.

Otrais puslaiks bija pārpildīts ar sīkiem un ne tik sīkiem pārkāpumiem. Tomēr 66. minūtē notika nepatīkams pagrieziens priekš “FS Jelgava” sportistiem, jo Ralfs Maslovs nopelnīja otro dzelteno kartīti un bija spiests pamest spēli, atstājot komandas biedrus mazākumā.

Vairākums un svaigi spēlētāji palīdzēja “JDFS Alberts” futbolistiem kāpināt spēles tempu, nonākot pie jelgavnieku vārtsarga Edgara Andrejeva sargātiem vārtiem. Edgaram nopietni spēlē bija jāiesaistās vienu reizi, bet otrajā notika neveiksme, kurā viņš nespēja palīdzēt.

Viesu spēlētājs no soda laukuma līnijas uzsita bumbu vārtu virzienā. Edgars jau bija gatavs to notvert, bet bumbas lidojuma ceļā atradās “FS Jelgava” aizsargs Dāvis Vējkrīgers, kurš pamēģināja bumbu novirzīt prom no vārtiem. Diemžēl trajektorija mainījās nepietiekami, lai bumba aizlidota garām vārtiem, bet pietiekama, lai vārtsargs nespētu to apturēt – 2:1.

Spēles pamatlaika pēdējā minūtē uz maiņu iznākušais jelgavnieks Kristaps Sleņģis neveiksmīgi nogāza pretinieku un nopelnīja sarkano kartīti, ka rezultātā “FS Jelgava” palika jau bez diviem spēlētājiem. Tomēr laukuma saimnieki spēja saņemties un nosargāt spēles rezultātu nemainīgu, kas ļaus viņiem otro gadu pēc kārtas piedalīties Latvijas kausa ceturtdaļfinālā.

Ceturtdaļfinālā spēlēs trīs komandas no “Optibet” Nākotens līgas (ieskaitot “FS Jelgava”) un piecas komandas no Virslīgas. Pretinieki un spēles laukumi tiks noskaidroti vēlāk, rīkojot speciālo izlozi.

Komandu sastāvi

“FS Jelgava”: 92 Edgars Andrejevs (G), 28 Andris Deklavs (C), 7 Vladislavs Žihs, 2 Bruno Agnis Čākurs, 20 Ralfs Šitjakovs, 8 Mārcis Peilāns (50 Kristaps Kļaviņš 64′), 18 Ralfs Maslovs, 6 Dāvis Vējkrīgers, 4 Valērijs Redjko, 99 Rihards Bečers (27 Kristaps Ričards Sleņģis 81′), 29 Kristers Skadmanis (5 Jēkabs-Māris Šusts 74′). Rezervisti: 41 Rolfs Meiliņš (G), 21 Valters Laiviņš, 25 Ričards Jirgensons, 17 Kristers Pantelejevs. Galvenais treneris: Ervīns Pērkons.

“JDFS Alberts”: 1 Henrijs Auseklis (G), 10 Mārtiņš Remess, 6 Matīss Zēģele (20 Kārlis Cakuls 78′), 27 Ričards Šauers (22 Haralds Kalniņš 58′), 13 Ņikita Martiņenko, 26 Roberts Ralfs Gudēns (C), 4 Roberts Adītājs (21 Kristofers Sticenko 58′), 3 Kārlis Strautmanis, 8 Kristaps Maksimovs (2     Kārlis Pirktiņš 78′), 11 Kristers Oto Augusts, 7 Emīls Evelons. Rezervisti: 12 Germans Māliņš (G), 17 Harijs Vīksna, 18 Kristaps Marks Breikšs. Galvenais treneris: Arturs Zakreševskis.