“FS Jelgava” svin trešo uzvaru pēc kārtas (FOTO)

Futbola komanda “FS Jelgava” savā mājās laukumā pie pārpildītām skatītāju tribīnēm ar rezultātu 6:1 (2:1; 4:0) pārspēja pretiniekus no FK “Tukums 2000/TSS-2”, izcīnot “Optibet” Nākotnes līgā savu trešo uzvaru pēc kārtas. Pussargs Mārcis Peilāns spēles gaitā guva divus vārtus.

Spēles raksturs iezīmējās jau pirmajās minūtēs. “FS Jelgava” bija nobrieduši kontrolēt bumbu un veidot bīstamus vārtus gūšanas momentus, kamēr tukumnieki cerēja uz saviem ātriem pretuzbrukumiem. Šis scenārijs sāka realizēties jau piektajā spēles minūtē.

Jelgavnieki ātri ielauzās viesu komandas aizsardzības zonā, kur Ralfs Maslovs no kreisās malās iecentrēja bumbu soda laukumā, to ar galvu uz vārtu centru pasita Kristaps Ričards Slenģis un Mārcim Peilānām atlika vien to ieraidīt “Tukums 2000/TSS-2” vārtsarga Leonarda Čevera sargātos vārtos – 1:0.

Laukuma saimnieku prieki nebija ilgi, jo viesi izmantojot savu ātru pretuzbrukumu un jau nākošajā minūtē ielauzās vārtsarga Edgara Andrejeva sargātājā soda laukumā un ar Renarda Ūdra precīzu sitienu izlīdzināja spēles rezultātu – 1:1.

“FS Jelgava” futbolisti ātri atgriezās pie sava spēles plāna, lai censtos lauzt spēles gaitu. Sākumā aizsargam Bruno Agnim Čākuram bija iespēja ieraidītu bumbu vārtos, bet tukumniekus vārtsargs to spēja notvert. Toties spēles 15. minūtē viņš nebija spējīgs neitralizēt Mārča Peilāna un Daniele Olivieri saspēli ar galvu un itāļu jaunais futbolists atkārtoti izvirzīja jelgavniekus vadībā – 2:1.

Puslaika turpinājumā abas komandas pieturējās pie saviem cīņas scenārijiem, kuros vairāk iespēju gūt vārtus bija “FS Jelgava” futbolistiem. Īpaši var atzīmēt Ralfa Maslova sitienu uz vārtiem 21. minūtē, kad tukumnieku vārtsargam izdevās apturēt bumbu tikai uz vārtu līnijas. “Tukums 2000/TSS-2” spēlētājiem puslaika gaitā bija vairākas iespējas realizēt stūra sitienus, kuri gan nebija veiksmīgi.

Otrajā puslaikā varēja manīt, ka “Tukums 2000/TSS-2” spēlētājiem krasi samazinājās spēki ātriem pretuzbrukumiem, kas jelgavniekiem ļāva vairāk kontrolēt bumbu un veidot uzbrukumus, lai apdraudētu viesu vārtus.

Jau 53. minūtē pēc bumbas centrējuma tukumnieku sodu laukumā pussargs Mārcis Peilāns panāca rezultātu – 3:1. Vārtu guvums tika nosvinēts godam, bet tas negatīvi ietekmēja “FS Jelgava” spēlētājus, kuri negaidīti mazināja ofensīvu, kas ļāva viesiem uz laiku pārņemt bumbas kontroli savās rokās un pārbaudīja vārtsarga Edgara Andrejeva sargāto vārtu drošumu.

Pateicoties “FS Jelgava” futbolistu pieredzei, viņi paši diezgan ātri saprata, ka tā turpināt spēlēt nedrīkst un atjaunoja savu bumbas kontroli. 67. minūtē pēc straujā pretuzbrukuma Kristaps Ričards Slenģis skaistā slīdējumā ieraidīja bumbu vārtos – 4:1.

Sešas minūtēs vēlāk, pēc stūra sitiena izpildes, pretinieku aizsardzības zonā viens pats atstātā jelgavnieku leģenda Valērijs Redjko ar skaistu sitienu pārmeta bumbu pāri aizsargiem un vārtsargam, panākot rezultātu – 5:1.

80. minūtē “Tukums 2000/TSS-2” izdevās iegūt bumbas kontroli un izveidot ātru pretuzbrukumu, kura finālā jelgavnieku vārtsargs Edgars Andrejevs aukstasinīgi nospēlēja vārtu priekšā, neļaujot viesiem gūt vārtus labā situācijā.

Izglābtie vārti ļāva “FS Jelgava” futbolistiem izveidot ātru pretuzbrukumu, kura finālā uz maiņu iznākušais Kristers Panteļejevs raidīja bumbu viesu vārtu virzienā. “Tukums 2000/TSS-2” aizsargs Kristaps Jansons pielika savu kāju pie bumbas, un tā, mainot trajektoriju ielidoja vārtos, pieliekot gala punktu spēles rezultātam – 6:1.

Izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas, “FS Jelgava” turnīra tabulā paceļas uz pirmo vietu. Pārējās komandas trešās kārtas spēles aizvadīs sestdien un svētdien, kas var viest izmaiņas tabulas vietu izkārtojumā. Jelgavnieki tikmēr gatavosies nākamās kārtas spēlei, kas Jelgavā tiks aizvadīta 1. maijā, un viesos tiks uzņemti nopietni pretinieki no “Grobiņas SC/LFS”.

Komandu sastāvi

“FS Jelgava”: 92 Edgars Andrejevs (G), 11 Daniele Olivieri (29 Kristers Skadmanis 84′), 28 Andris Deklavs (C), 2 Bruno Agnis Čākurs, 24 Kevins Cēsnieks (17 Kristers Pantelejevs 68′), 20 Ralfs Šitjakovs, 8 Mārcis Peilāns (25 Ričards Jirgensons 77′), 18 Ralfs Maslovs, 99 Rihards Bečers (5 Jēkabs-Māris Šusts 68′), 27 Kristaps Ričards Sleņģis (50 Kristaps Kļaviņš 68′), 4 Valērijs Redjko. Rezerve: 12 Dele Sunday Alampasu (G).

“Tukums 2000/TSS-2”: 1 Leonards Čevers (G), 33 Markus Prohorenkovs, 11 Ričards Penka, 26 Mikuss Paulovičs (36 Ričards Baumanis 74′), 24 Mārcis Videnieks (31 Kristians Riekstiņš 24′), 4 Kristaps Jansons, 14 Ralfs Lorencs, 30 Martins Štāls (C), 32 Kristaps Kārlis Ūzis (40Kārlis Tomass-Polis 74′), 23 Renards Ūdris, 35 Iļja Atligins (7 Daniels Mīļais 63′). Rezerve: 71 Jurģis Grīgs (G), 37 Rinalds Kristiāns Veličko.