“FS Jelgava” turpina ar desmito “sauso” uzvaru

Futbola komanda “FS Jelgava” svētdien izbraukumā ar rezultātu 4:0 (2:0; 2:0) pieveica pretiniekus “AFA Olaine”, aizvadot desmito “Optibet” Nākotnes līgas spēli pēc kārtas bez zaudētiem vārtiem. Jelgavnieku rindās ar trīs vārtu guvumiem izcēlies uzbrucējs Rihards Bečers.

Spēle iesākās bez izteikta pārsvara bumbas kontrolē kādai no komandām. Futbolisti devās uzbrukumos uz abiem vārtiem, un komandu vārtsargiem nācās iesaistīties spēlē. “AFA Olaine” padevās vairāki uzbrukumi, bet soda laukumā tās futbolisti nespēja organizēt vārtu gūšanas momentus.

Divdesmitajā spēles minūtē jelgavnieks Ralfs Maslovs iespēlēja bumbu olainiešu soda laukumā, kur pēc tās steidzās Rihards Bečers. Bīstamo momentu mēģināja neitralizēt vārtsargs Markuss Deins Aivars, bet neatļauti nogāza jelgavnieku uzbrucēju un nopelnīja soda sitienu uz saviem vārtiem. Riharda Bečera sitiena virziens netika uzminēts, un “FS Jelgava” izvirzījās vadībā – 1:0.

Puslaiks turpinājās bez izteikta pārsvara kādai no komandām, kas ļāva skatītājiem vērot futbolu ar bīstamām situācijām pie vārtiem abās laukuma pusēs, ka arī pārliecinošu vārtsargu spēli.

Pirmā puslaika papildus laikā “FS Jelgava” uzbrucējs Rihards Bečers saņēma tālu piespēli no laukuma centra kreisās malas uz soda laukuma labo malu. Rihards to gar vārtiem piespēlēja uz kreiso malu, bet “AFA Olaine” aizsargs atsista to viņam atpakaļ. Šajā saspēlē vārtsargs Aivars bija nokritis uz ceļiem un nespēja traucēt jelgavnieku uzbrucējam gūt otros vārtus – 2:0.

Otrajā puslaikā spēle attīstījās pēc līdzīga scenārija, un abu komandu vārtsargiem nācās nopietni strādāt pie savu vārtu aizstāvēšanas. Aptuveni ap 70. minūti “FS Jelgava” izdevās vairāk apdraudēt olainiešu vārtus. 72. minūtē Kristers Pantelejevs izpildīja sitienu uz vārtiem, kuru vārtsargs kopā ar aizsargu atvairīja, bet pirmais pie atlēkušās bumbas nonāca Rihards Bečers un ar galvu ieraidīja to vārtos – 3:0.

“FS Jelgava” futbolisti turpināja savu ofensīvu, un 78. minūtē Kristers Pantelejevs no kreisās malas iecentrēja bumbu uz vārtu priekšu. Rihards Bečers līdz tai neaizleca, bet pirmais pie tās bija Dāvis Mārcis Valmiers un krūtīm to ieraidīja vārtos – 4:0.

Šī bija desmitā “FS Jelgava” spēle, kurā komanda nav ielaidusi nevienus vārtus un divdesmit pirmā uzvara divdesmit trīs spēlēs. Priekšā atlikušas vēl trīs spēles, kurās ir nepieciešams izcīnīt vismaz vienu uzvaru, lai pilnībā garantētu Nākotnes līgas čempionu titulu.

Šo nākamo uzvaru iespējams varēs piedzīvot 30. oktobrī Jelgavā, kad jelgavnieki savās mājās uzņems “FK Salaspils” futbolistus.

“AFA Olaine” – “FS Jelgava” – 0:4 (0:2; 0:2)

“AFA Olaine”: Markuss Deins Aivars (G), Elmārs Ģēģers, Emīls Aivars, Andris Liepnieks (Roberts Purmalis 83′), Daniils Kašica, Marks Pačepko (Maksims Žuļevs 82′), Jānis Vinogradovs, Niks Edžus Bērziņš (C), Desire Koiba, Artūrs Pozņaks, Artūrs Janovskis (Daniils Korobočkins 88′). Rezervisti: Artemijs Ivaškins (G). Galvenais treneris: Andrejs Kolidzejs.

“FS Jelgava”: Edgars Andrejevs (G), Agris Glaudāns, Dāvis Mārcis Valmiers (Valters Laiviņš 82′), Antons Aleksandrs Dresmanis, Nakano Ryotaro, Vladislavs Žihs (Kevins Cēsnieks 60′), Ralfs Maslovs, Rihards Bečers, Kristaps Ričards Sleņģis (Staņislavs Pihockis 60′), Kristers Pantelejevs, Valērijs Redjko. Rezervisti: Mārtiņš Veļika (G), Ralfs Šitjakovs, Mārcis Peilāns, Andris Deklavs.

Brīdinājumi: Niks Edžus Bērziņš –

Galvenais tiesnesis: Mareks Ķere.