“FS Jelgava” otro apli sāk ar uzvaru (VIDEO)

Futbola komanda “FS Jelgava” izbraukumā ar rezultātu 1:0 (1:0; 0:0) pieveica pretiniekus no “RFS-2” un ar optimismu uzsāka “Optibet” Nākotnes līgas otro apli. Vienīgos vārtus, pēc teicamas Vladislava Žiha piespēles, guva komandas bombardieris Mārcis Peilāns.

Pirmajā turnīra aplī komandas aizvadīja sīvu cīņu, kurā jelgavnieki izcīnīja uzvaru ar rezultātu 3:2 tikai spēles izskaņā. Bija sagaidāms, ka “FS Jelgava” šoreiz plānoja citu spēles gaitu un to varēja pamanīt jau no pirmajām spēles minūtēm.

Jelgavnieki pārņēma bumbas kontroli savās rokās un ik pēc trim minūtēm veidoja vārtu gūšanas momentus. Līdz vārtu gūšanas momentam “FS Jelgava” sportisti paspēja izdarīt 11 sitienus uz pretinieku vārtiem un izpildīt 5 stūra sitienus. “RFS-2” futbolisti līdz šim brīdim veica tikai 1 sitienu uz viesu vārtiem.

Spēles 24. minūtē pēc izspēles no sānu līnijas, jelgavnieku nelielā auguma uzbrucējs Vladislavs Žihs spēja atņemt bumbu raženākiem pretspēlētājiem un precīzi to piespēlēja aiz aizsargu mugurām. Ātrākais pie bumbas bija “FS Jelgava” rezultatīvākais spēlētājs Mārcis Peilāns, kurš apspēlēja pretinieku vārtsargu Jevgeņiju Nerugalu un raidīja to vārtos – 1:0.

Pirmais puslaiks turpinājās ar “FS Jelgava” pārsvaru bumbas kontrolē, kas neļāva rīdziniekiem pat sapņot par vārtu gūšanu. Līdzīgi attīstījās arī otrā puslaika pirmā puse, kurā Mārcim Peilānam otro reizi neizdevās apspēlēt vārtsargu, lai dubultotu savu spēles panākumu.

Labi vārtu guvuma mēģinājumi bija komandas jaunpienācējiem Agrim Glaudānam un Dāvim Mārcim Valmieram. Nu jau komandas “veterānam” Ralfam Maslovam padevās viltīgs tāls sitiens uz vārtiem, bet neviens no viņiem tā arī netrāpīja mērķī.

Otrā puslaika otrajā daļā “RFS-2” spēlētājiem atsevišķos momentos izdevās iegūt bumbas kontroli un pat nokļūt līdz soda laukumam, bet tas viņiem ļāva vien panākt otro sitienu vārtu virzienā visas spēles garumā. “FS Jelgava” spēles izskaņā nedaudz pieturēja bumbu, kas ļāva viņiem izcīnīt uzvaru ar vieniem gūtiem vārtiem un atgriezties uz uzvaru takas pēc iepriekšējā zaudējuma “Valmiera FC-2/VSS” – 2:3.

Jāpiezīmē, ka šajā spēlē vairs nepiedalījās talantīgais aizsargs Bruno Agnis Čākurs, kurš turpmāko futbolista karjeru apvienos ar studijām ārzemēs. Bruno komandas sastāvā spēlēja kopš 2019. gada un aizvadījis 40 spēles, kurās guva 4 vārtus. Svarīgākais gan bija cik vārtus viņš neļāva iesist un to bija daudz. Tas palīdzēja komandai izcīnīt Latvijas 2. līgas čempionu titulu 2020. gadā, bet 2021. gadā kļūt par Latvijas čempioniem U-18 vecuma grupā.

Savukārt šī bija pirmā spēle sešpadsmit gadus jaunajam Valteram Gaismiņam, kurš līdz šim spēlēja “FK Smiltene/BJSS” un ar sešiem gūtiem vārtiem ir sestais labākais vārtus guvējs “Optibet” Nākotnes līgā.

“FS Jelgava” šobrīd gatavojās savai nākamajai spēlei pret Latvijas Virslīgas meistarkomandu “FK Metta”, kurā cīnīsies par iekļūšanu “Atbildīgas spēles” Latvijas kausa pusfinālā. Spēle tiks aizvadīta “FK Jelgava” treniņu bāzē (Jelgava, Kārklu 6) 13. augustā, plkst. 18:00.

Nākamā spēle “Optibet” Nākotnes līgā paredzēta 21. augustā plkst. 17:00, kurā “FS Jelgava” savās mājās uzņems “Rēzekne”.

“RFS-2” – “FS Jelgava” 0:1 (0:1)

Vārti: Mārcis Peilāns (24’)

“RFS-2”: Jevgeņijs Nerugals (C) (G), Iļja Morozs (Dāvis Līvs 30’), Zakars Tatevosjans, Kārlis Rudens, Renats Bulajevs, Jegors Kiuškins, Maksims Skačkovs, Dāniels Ričards Geidāns, Ivans Majorovs, Efraims Valutadatils, Kristiāns Ilenāns. Rezervisti: Edvards Šipicins (G), Artjoms Bļinovs, Rostislavs Jačenkovs, Krišjānis Baumanis, Klimentijs Manija.

“FS Jelgava-2”: Edgars Andrejevs (G), Dāvis Mārcis Valmiers (Rihards Bečers 62’), Agris Glaudāns, Antons Aleksandrs Dresmanis, Andris Deklavs (C), Vladislavs Žihs (Kevins Cēsnieks 68’), Mārcis Peilāns (Kristaps Ričards Sleņģis 82’), Ralfs Maslovs (Valters Gaismiņš 78’), Ralfs Šitjakovs, Dāvis Vējkrīgers, Valērijs Redjko. Rezervisti: Raivo Stūriņš (G). Galvenais treneris: Ervīns Pērkons.

Brīdinājumi: Valutadatils, Majorovs – Šitjakovs

Galvenais tiesnesis: Aleksejs Vasiļjevs