Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Gaļas pārstrādes uzņēmuma “Nākotne” apgrozījums pērn samazinājies par 2,3%

SIA “Gaļas pārstrādes uzņēmums “Nākotne”” pagājušajā gadā strādāja ar 19,919 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,3% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmuma peļņa pieauga par 3,1% – līdz 862 393 eiro, liecina “Firmas.lv” publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā minēts, ka peļņas pieaugums skaidrojams ar iekšējo procesu un darba efektivitātes uzlabošanu.

Kopumā “Gaļas pārstrādes uzņēmums “Nākotne”” pērn realizēja 5404 tonnas produkcijas, kas ir par 6,6% mazāk nekā 2020.gadā, kad uzņēmums realizēja 5789 tonnas produkcijas. No uzņēmuma pērn realizētās produkcijas 14,2% veidoja svaiga sadalīta gaļa, savukārt 85,8% bija gatavā produkcija.

2021.gadā Latvijas tirgū “Gaļas pārstrādes uzņēmums “Nākotne”” realizēja produkciju 19,857 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt pārējās valstīs produkcija realizēta 61 721 eiro apmērā, kas ir gandrīz divas reizes mazāk nekā gadu iepriekš, tostarp produkcija realizēta Lietuvā, Polijā, Nīderlandē un Vācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vadības ziņojumā norādīts, ka turpinās darbs pie divu jaunu produktu līniju izstrādes – gaļas uzkodu un veģetārās pārtikas ražošanas līnijām, kā arī pērn uzņēmumā pabeidza kvalitātes sistēmas sertifikāciju un šogad tika izieta atkārtota sertifikācija.

Tāpat vadības ziņojumā minēts, ka kompānija 2021.gadā investēja 298 562 eiro pētniecībā, tostarp Latvijas Pārtikas kompetences centra atbalsts bija 111 802 eiro, bet Lauku atbalsta dienesta atbalsts veidoja 5163 eiro.

Šogad “Gaļas pārstrādes uzņēmums “Nākotne”” turpina piedalīties starptautiskajās pārtikas izstādēs, meklējot jaunus eksporta partnerus, kā arī turpina darbu pie jaunu produktu līniju attīstīšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus uzņēmuma vadības ziņojumā atzīmēts, ka karadarbība Ukrainā ir būtiski ietekmējusi graudaugu tirgu un līdz ar to gaļas pašizmaksu. Savukārt starptautiskās sankcijas pret Krieviju būtiski sadārdzinājušas metālu un plastmasu, kas sadārdzina iekārtu un rezerves daļu cenas. Palielinājušās arī plēvju un apvalku cenas.

Tāpat energoresursu negatīvās ietekmes mazināšanai, “Gaļas pārstrādes uzņēmums “Nākotne”” ir iegādājies blakus esošās zemes un 2023.gadā plāno būvēt saules parku, bet realizācijas stadijā ir projekts, kurā dabasgāzi plānots aizstāt ar citiem enerģijas veidiem.

Uzņēmumā arī informē, ka “Gaļas pārstrādes uzņēmums “Nākotne”” 2022./2023.gadā realizēs 1,65 miljonu eiro projektu programmas “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākuma “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē” ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2020.gadā “Gaļas pārstrādes uzņēmums “Nākotne”” strādāja ar apgrozījumu 20,378 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 45,7% un bija 836 726 eiro.

Kompānija “Gaļas pārstrādes uzņēmums “Nākotne”” reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,407 miljoni eiro. Kompānijas kapitālā 60% pieder Aleksim Jankūnam, bet 40% pieder Guntai Jankūnai.

Foto: “Facebook”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.