Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Gardenē vēlas pārstrādāt atkritumus gazifikācijas iekārtā

Lai īstenotu iecerēto atkritumu pārstrādi gazifikācijas iekārtā “Gardenes bīstamo atkritumu novietnē”, trešdien, 3. jūlijā, Auru pagasta Gardenes pamatskolā notika klātienes sabiedriskā apspriešana, informē Dobeles novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piedaloties arī iekārtas ražotāju pārstāvim, iedzīvotājiem tika skaidrots gan gazifikācijas process, gan tehnoloģiskās nianses, uzsverot, ka tehnoloģijas piegādātājs jau 10 gadus ekspluatē analogu iekārtu Lielbritānijā.

Uzstādītās iekārtas funkcija ir pārstrādāt vietējos sadzīves un bīstamos atkritumus sintēzes gāzē, kas, savukārt, tiek izmantota elektroenerģijas ražošanā.

Paredzētā darbība plānota zemes īpašumā “Gardenes bīstamo atkritumu novietne”, Auru pagasts, Dobeles novads. Paredzētās darbības ierosinātāja ir A/S BAO. Tā ietver atkritumu gazifikāciju gazifikācijas iekārtā iegūstot sintēzes gāzi, kuru sadedzinot paredzēts ražot elektroenerģiju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tika uzsvērts, ka šāda iekārta Lielbritānijā atrodas 300 metru attālumā no dzīvojamajām mājām un 10 gadu laikā ne reizi nav saņemtas sūdzības par trokšņiem vai gaisa kvalitāti.

Gazifikācijas procesa rezultātā iegūtais kondensāta  ūdens tiek attīrīts līdz tādai tīrības pakāpei, ka to ir atļauts novadīt pilsētas kanalizācijā. Savukārt procesa rezultātā radušies pelni tiek augstā temperatūrā izkausēti, iegūstot inertu akmenim līdzīgu materiālu, ko var izmantot būvmateriālu ražošanā, ceļu būvniecībā un citur.

Uz apspriešanu atnākušie varēja uzdot sev interesējošos jautājumus, kas galvenokārt ietvēra neizpratni par šīs ieceres ieguvumiem vietējiem iedzīvotājiem. Rakstiskus priekšlikumus par paredzēto darbību vēl var iesniegt Vides pārraudzības valsts birojā līdz 12. jūlijam.

Foto: Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.