Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Gren Jelgava” biomasas koģenerācijas stacija atzīta par Latvijas bioenerģijas veiksmes stāstu

Jelgavas centralizētās siltumapgādes uzņēmuma SIA “Gren Jelgava” biomasas koģenerācijas stacija “Bioenergy Europe” rīkotajā “Eiropas Bioenerģijas dienu” kampaņā izraudzīta kā “Latvijas Bioenerģijas veiksmes stāsts 2023”, liecina informācija kampaņas mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gren Jelgava” pārstāvji atzīmē, ka “Gren” biomasas koģenerācijas staciju “Eiropas Bioenerģijas dienu” kampaņai izvirzīja Latvijas Biomasas asociācija “LATbio”.

Savukārt “Gren” biznesa vadītājs Latvijā Andris Vanags norāda, ka desmit uzņēmuma darbības gadu laikā uz Jelgavas koģenerācijas staciju, kā labās prakses piemēru centralizētajā siltumapgādē, gūt pieredzi un zināšanas atjaunojamo resursu izmantošanai ir braukuši gan vietējo, gan Eiropas valstu enerģētikas uzņēmumu un asociāciju pārstāvji un dažādu valstu vēstnieki. 

Vanags min, ka pērn centralizētās siltumapgādes klientu skaits Jelgavā būtiski pieauga – noslēgti 28 jauni līgumi un pieslēgtas 59 ēkas, tostarp Jelgavas pilsētas slimnīca, Jelgavas Ledus halle, vairākas Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) ēkas. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbības laikā uzņēmums ir paaugstinājis Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēmas kopējo efektivitāti un drošību, veicinājis Jelgavas enerģētisko neatkarību no importētā fosilā kurināmā – dabasgāzes, par 90% samazinājis oglekļa dioksīda (CO2) emisijas no enerģijas ražošanas pilsētā, salīdzinot ar 2010.gadu, sekmējot arī pilsētai saistošo “Pilsētu mēru pakta” mērķu izpildi, pauž kompānijā. 

Šogad “Gren” ražotnē ir ieviesta ilgtspējīgu resursu verifikācijas shēma (SURE) un saņemts SURE sertifikāts.

“Gren” biomasas koģenerācijas stacija Jelgavā ir lielākā biomasas koģenerācijas stacija valstī, kas nodrošina 95-97% no Jelgavas centralizētās siltumapgādes klientiem nepieciešamās siltumenerģijas. Tajā ne tikai ražo siltumu un elektrību, bet arī uzrauga un vada visas pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas darbību un saražotās siltumenerģijas piegādi jelgavniekiem – ap 16 000 mājsaimniecībām jeb 420 dzīvojamām ēkām un 200 juridiskajiem klientiem – iestādēm, sabiedriskajām ēkām, bērnudārziem, skolām, uzņēmumiem un arī individuālajām dzīvojamām mājām. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gren Jelgava” apgrozījums 2022.gadā bija 13,98 miljoni eiro un peļņa 299 850 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. 

Uzņēmums reģistrēta 2001.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,223 miljoni eiro. “Gren Jelgava” pieder Nīderlandē reģistrētajai “Gren Holding Company”.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.