Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Gudro vecāku skolā runās par draudzību starp pusaudžiem un to, kā bērniem pārvarēt bailes

Arī jaunajā gadā Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) turpinās bezmaksas semināru programmu vecākiem par bērnu un pusaudžu veselību “Gudro vecāku skola”. 6. janvārī notiks tiešsaistes nodarbība pirmsskolas un sākumskolas vecumposma bērnu vecākiem “Ko darīt, ja ir bail?”, bet 17. janvārī – pusaudžu vecākiem lekcija “Draudzēšanās un sadarbības formulas pusaudžiem”. Tiešsaistes nodarbībām, kas tiks aizvadītas “Zoom” platformā, iepriekš obligāti ir jāpiereģistrējas, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bet vecāki, kuru mājās aug pusaudži, 17. janvārī, pulksten 18 aicināti piedalīties tiešsaistes lekcijā “Draudzēšanās un sadarbības formulas pusaudžiem”. “Brīdis, kad jaunietis atnāk mājās un izstāsta par pārrautu draudzību, vai liek par to nojaust ar savu uzvedību, viņam ir nopietna emocionāla diskomforta stāvoklis. Vecāku uzdevums ir atrast pareizos instrumentus sarunai un rīcībai, lai bērnam skaidrotu situāciju un sniegtu viņam emocionālu atbalstu. Jebkurš kolektīvs dalīsies mazākās grupās, un vienmēr lielais jautājums ir, vai šī grupa draudzēsies ar kaut ko, vai pret kaut ko. Kā šajā situācijā “emocionāli izdzīvot” pusaudzim, kad visi notikumi šķiet tikai un vienīgi “melnbalti”. Savu emociju atpazīšana, pašcieņa un savas pozīcijas formulējums. Kā pusaudzim atrast savus domubiedrus un prast izvērtēt, vai šī grupa ir vērsta uz sabiedrībā pieņemtām normām un vērtībām vai nē,” teikts lekcijas aprakstā.

Vecāki pieteikties šai lekcijai var ŠEIT.

Abus seminārus vadīs “uzvediba.lv” vadītāja Līga Bērziņa. Sīkāku informāciju par semināru var iegūt, rakstot pa e-pastu talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau līdz šim notikušo Gudro vecāku skolas semināru videoierakstus par dažādām tēmām varat atrast ZRKAC mājas lapas sadaļā “Vecākiem/Resursi”.

Semināru cikls tiek īstenots, realizējot projektu “Veselības veicināšana Jelgavā”.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.