Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Hercoga Jēkaba laukumā Jelgavā sāk uzstādīt svētku egli

Šodien, 12. novembrī, sākta Jelgavas centrālās egles metāla konstrukcijas uzstādīšana. Nākamnedēļ tajā tiks ievietotas vairāk nekā 30 dabiskās egles, lai izveidotu aptuveni 18 metrus augstu lielo svētku egli. Jelgavnieki svētku egli aicināti kopīgi iedegt pirmajā Adventē, 27. novembrī, pulksten 17, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Egles uzstādīšanas process ir tehnoloģiski sarežģīts, līdz ar to darbi sākti jau novembra vidū. Iestādē “Pilsētsaimniecība” skaidro, ka vērā tiek ņemti arī mainīgie laikapstākļi – novembrī nereti ir brāzmains vējš, un tad nav iespējams strādāt augstumā, līdz ar to jāierēķina papildu laiks, tāpat būtiski, ka darbi netiek veikti svētku brīvdienās. Plānots, ka egles konstrukcija tiks salikta šīs dienas laikā, bet pirmdien un otrdien tajā tiks ievietotas vairāk nekā 30 dabiskās egles, kuru vainaga augstums ir no 3,5 līdz 6,5 metriem.

16. novembrī eglē sāks izvietot spuldzīšu virtenes un dekoratīvās bumbas, kas ir laikietilpīgākais darbs. Egles dekorēšanai izmantos pagājušā gada rotājumus – dažāda izmēra bumbas pērļu, zelta un brūnā krāsā un baltas LED gaismiņu virtenes. Egli apspīdēs četri prožektori. Savukārt Hercoga Jēkaba laukumā līdz ar tumsas iestāšanos koku vainagos iemirdzēsies LED gaismiņu aizkari. Jaunums būs trīs arkas ar krītošas zvaigznes motīvu – tās veidos gaismas aleju ar skatu uz egli un būs jauka vieta fotogrāfiju uzņemšanai.

Svētku noskaņu pilsētā radīs arī citi rotājumi, ko pakāpeniski izvietos no 19. līdz 27. novembrim. Divās vietās pilsētas mikrorajonos plānoti jauni dekori. LED spuldžu virtenes ar silti un auksti baltu mirgojošu gaismu rotās apgaismes balstus Loka maģistrālē posmā no Aviācijas ielas līdz Kalnciema ceļam, kā arī Satiksmes ielā posmā no Ganību ielas līdz Traktoristu ielai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dažādu izmēru izgaismoti puzuri ar mirdzošām sniegpārsliņām, tāpat kā pagājušajā gadā, būs izvietoti Stacijas parkā gan uz zemes, gan kokos. Sniegpārsliņas būs arī pie laternu balstiem Vecpilsētas ielā, bet Lietuvas šosejā no Savienības līdz Platones ielai apgaismes balstos spīdēs spuldzīšu virtenes. Krustojumā ar Pērnavas ielu koku vainagos spīdēs gaismas bumbas, Lielajā ielā no Jāņa Čakstes bulvāra līdz Dambja ielai un tiltu pār Lielupi un Driksu laternu stabi tiks izrotāti ar LED dekoriem, bet Pasta salu izgaismos telpisks buru kuģītis un mirdzošas buras formas dekori pie apgaismes balstiem. Tāpat dekori būs apgaismes stabos Rūpniecības ielā, Raiņa ielas kokos gar Pasta ielu. Dobeles šosejā pie Mīlestības alejas svētku noskaņu radīs trīs metāla rāmju dekori ar viļņveidīgi izvietotām silti baltas un sarkanas LED gaismas virtenēm. Dekori, virtenes un gaismas objekti tiks uzstādīti arī citās vietās pilsētā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.