Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt
casibom deneme bonusu MARS casibom giriş

Hokeja vēsture Olimpiskajās spēlēs

Kopš 1920. gada hokejs ir ziemas Olimpisko spēļu neatņemama sastāvdaļa, izņemot 1936. gada spēles Vācijā, kur to aizstāja ar paraugturnīru. Pirmais oficiālais hokeja turnīrs notika 1920. gada vasaras Olimpiskajās spēlēs Antverpenē, Beļģijā. Tajā sacentās septiņas valstis: Kanāda, Čehoslovākija, Lielbritānija, Īrija, Šveice, Zviedrija un Amerikas Savienotās Valstis. Kanāda izcīnīja zelta medaļu, finālā ar 3-0 pārspējot čehus.

1920. gada vasaras Olimpiskajās spēlēs Antverpenē, Beļģijā, tika izveidotas slidošanas sacensības, kas pazīstamas kā hokejs. Tā kā tajā gadā ziemas Olimpiskās spēles nenotika, sacensties tika uzaicināti daiļslidotāji un hokejisti. Antverpenes ledus pilī Kanādas un ASV delegācija dominēja pār saviem Eiropas kolēģiem. Maiņu nebija, un, ja kāds no spēlētājiem guva savainojumu, šai komandai bija jādala laukums ar otru komandu. Ja vēlaties uzzināt vairāk par hokeja svarīgiem notiekumiem, tad apmeklējiet Sportazinas.

Kad hokejs kļuva par Olimpisko sporta veidu?

1920. gada Olimpiskajās spēlēs Antverpenē hokejs pirmo reizi kļuva par pasaules sporta veidu. Iepriekšējos 20 gadus Olimpiskajās spēlēs sacentās profesionāli sportisti. Sieviešu hokejs ziemas Olimpiskajās spēlēs tika iekļauts tikai 1998. gadā Nagano.

Cik zelta medaļu Kanāda izcīnīja pēc tam, kad hokejs kļuva par Olimpisko sporta veidu?

Kopš 1956. gada, kad Padomju Savienība pirmo reizi piedalījās Olimpiskajās spēlēs, tā ir izcīnījusi deviņas zelta medaļas pēc kārtas, tostarp septiņas pēdējo deviņu gadu laikā. Padomju Savienības sabrukuma laikā 1991. gadā zelta medaļas izcīnīja apvienotā komanda, kuras sastāvā galvenokārt bija bijušie padomju spēlētāji. Kanāda ir izcīnījusi visvairāk medaļu – piecpadsmit, tostarp deviņas zelta.

Kas uzvarēja Olimpiskajās spēlēs 2022. gadā?

2022. gada Olimpisko spēļu hokeja turnīrā uzvarēja Somija.

Olimpiskais hokejs

Olimpiskajās spēlēs, kas notiek reizi četros gados, sacenšas sportisti no visas pasaules. Olimpiskajam hokejam, tāpat kā visiem citiem sporta veidiem, ir savs noteikumu kopums. Izņemot dažus izņēmumus, spēle ir gandrīz identiska NHL. Piemēram, Olimpiskās versijas ledus laukums ir platāks, kas atvieglo spēlēšanu ar mazāku fizisko piepūli. Olimpiskajās spēlēs ir arī atšķirīgs pagarinājumu līmenis. Ja pēc 60 minūtēm spēles rezultāts ir neizšķirts, tiek spēlēts pagarinājums. Katrai komandai pagarinājumā būs trīs slidotāji un viens vārtsargs. Olimpiskajās spēlēs ir arī daži unikāli noteikumi. Ja spēlētājs mēģina raidīt ripu vārtos ar kādu ķermeņa daļu, ripa nedrīkst iekļūt vārtos.

Sieviešu hokeja Olimpisko spēļu uzvarētājas

Sieviešu hokejs debitēja 1998. gada ziemas Olimpiskajās spēlēs Nagano, Japānā. Kopš šīs pirmās uzstāšanās šis sporta veids ir kļuvis par neatņemamu Olimpisko spēļu sastāvdaļu un turpina piesaistīt uzmanību no visas pasaules. Sieviešu hokejs ir lielisks piemērs tam, cik tālu ir tikušas sportistes un cik lielu progresu esam panākuši līdztiesības un iekļaušanas jomā sportā. Olimpiskās spēles tagad ir platforma, kurā sievietes var sacensties līdzvērtīgi.

Kāpēc Olimpiskās spēles nebūtu tik interesantas, ja tajās nebūtu hokejs?

Olimpiskās spēles bez hokeja ir nekas! Hokejs ir viens no svarīgākajiem Olimpisko spēļu notikumiem, un tas ir viens no vecākajiem un ikoniskākajiem sporta veidiem vēsturē. Hokejs ir neatņemama Olimpiskās kultūras sastāvdaļa, kas ik pēc četriem gadiem pulcē tūkstošiem līdzjutēju stadionos visā pasaulē, lai atbalstītu savas mīļākās komandas. Hokejs ir ātra un aizraujoša spēle, kas gadsimtiem ilgi ir iekarojusi daudzu cilvēku sirdis un turpina to darīt arī šodien. Bez hokeja Olimpiskās spēles nebūtu tik aizraujošas un iedvesmojošas, kādas tās ir tagad.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.