Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ielūdz uz tikšanos gleznotāju Stumbra un Ezernieka izstādē

Piektdien, 10. martā, pulksten 15 Mārča Stumbra un Gunāra Ezernieka daiļrades cienītāji aicināti uz tikšanos Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā, kur apskatāma gleznotāju piemiņas izstāde “Pa dzīves tiltu”. Gleznu izstāde atvērta līdz 26. martam, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

M.Stumbris un G.Ezernieks bija izcili ainavas meistari, kuri Zemgales ainavas līdzenajā plūdumā prata ieraudzīt un iemūžināt būtiskāko. Abi daudz pievērsušies arī citiem glezniecības žanriem – abus māksliniekus pazīstam kā čaklus portretistus, M.Stumbris bieži gleznojis klusās dabas, viņam bijušas tuvas arī karikatūras. Ja G.Ezernieka tehnika glezniecībā galvenokārt ir eļļa, tad M.Stumbris veiksmīgi strādājis arī pasteļglezniecībā. Abus meistarus vieno patiesums, jūtu dziļums mākslā un prasīgums pret sevi.

Muzeja direktores vietniece Marija Kaupere vērtē, ka mākslinieki pa dzīves tiltu ir gājuši, pamatīgi strādājot glezniecībā un tikpat pamatīgi tā sauktajā maizes darbā. Lai kādi būtu viņu darba pienākumi, tie tika veikti izcili profesionāli. Ne viens, ne otrs necieta paviršību, strādāt kopā ar viņiem bija viegli un droši. Abi mākslinieki mīlēja dzīvi un līdzcilvēkus, taču sirdī liela vieta allaž piederēja mākslai. Gan M.Stumbris, gan G.Ezernieks dzīvoja un strādāja, esot uz tilta, vērojot dzīves norises ar plašu, visaptverošu skatienu, nevis ejot pa ceļa maliņu, nevis lūkojoties pa durvju spraudziņu. Latvijas kultūras mantojumā ir palicis divu krietnu gleznotāju veikums. Atceroties abus māksliniekus viņu jubilejās, skatītājiem tiek dota iespēja aplūkot viņu radošās izpausmes vienuviet.

Foto: Jelgava.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.