Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ielūkojies grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele 2021” grāmatu izstādē

Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja izstāžu zālē atklāta grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele 2021” nominēto un apbalvoto grāmatu izstāde, ko organizē Latvijas Grāmatizdevēju asociācija un Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skaistāko grāmatu meklē jau 29 gadus

Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas rīkotajā konkursā “Zelta ābele” jau 29. gadu pēc kārtas Latvijas atpazīstamākie grāmatu izdevēji, arī nelielas izdevniecības, nevalstiskās organizācijas, privātizdevēji un valsts institūcijas no visas Latvijas piedalījās grāmatu mākslas konkursā “Zelta ābele 2021”, lai prezentētu savus lolojumus – 2021. gadā izdotās grāmatas. Šogad konkursā piedalījās 54 izdevēji ar 133 grāmatām, no kurām nominēšanai žūrija izvirzīja 40 grāmatas astoņās kategorijās – proza, dokumentālā literatūra, uzziņu literatūra, zinātniskā literatūra, grāmatas bērniem, grāmatas jauniešiem, mākslas izdevumi un dzeja –, tās visas un to vidū arī konkursa laureātes, kuras žūrija atzina par labākajām, apskatāmas izstādē līdz 30. decembrim. Izstādes scenogrāfijas autors – Reinis Suhanovs.

Žūrija

Grāmatu atbilstību konkursa izvirzītajiem kritērijiem vērtēja žūrija piecu ekspertu sastāvā:

Ieva Bečere, žūrijas priekšsēdētāja, Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektore; Aiga Dzalbe, mākslas zinātniece un kritiķe, LMA Mākslas zinātnes katedras docente; Gita Treice, grāmatu ilustratore, gleznotāja; Arta Ozola-Jaunarāja, grāmatu ilustratore, stājgrafiķe un Ivs Zenne, LMA docents, grafiskais dizainers. Žūrija vērtēja iesniegto grāmatu dizaina koncepciju, tā atbilstību saturam, maketu, papīra izvēli un poligrāfisko izpildījumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgava – grāmatu pilsēta

“Zīmīgi, ka konkursa “Zelta ābele 2021” skaistāko grāmatu ceļojošās izstādes noslēgums ir Jelgavā – pilsētā, kur mājo grāmatu izdevēju iecienītā Jelgavas tipogrāfija – vieta, kur tapusi lielākā daļa no konkursam iesniegtajām grāmatām. Un ne velti. Konkursa žūrija slavēja grāmatu poligrāfiskā izpildījuma kvalitāti un daudzveidīgās iespējas, bet izdevēji – vieglo un profesionālo sadarbību,” stāsta Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Marika Celma.

Ceļojošā izstāde

Šogad pirmo reizi konkursam veidotā izstāde bija skatāma ārpus Rīgas. Pavasarī tā viesojās “Siguldas devonā”, vasaras viducī vienā no mūsdienīgākajām Latvijas bibliotēkām – Ogres Centrālajā bibliotēkā, bet no 10. novembra līdz 30. decembrim būs aplūkojama Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā. Izstāde “Academia Petrina” apskatāma darba laikā no pulksten 10 līdz 17 katru dienu, izņemot pirmdienās. Ieeja izstādē bez maksas.

Teksts: Liene Krūmiņa

Foto: Jelgava. lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.