Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Iepretī Jelgavas pilij “Auras centrs” atkal grib būvēt lielveikalu

ZEMESGABALS, kas pieder SIA “Auras centrs” un kur šis uzņēmums plāno būvēt lielveikalu, ir visai tuvu Jelgavas pilij. Šai vietā uzbūvēts lielveikals mainītu vēsturisko ainavu, kā arī izraisītu satiksmes palēnināšanos Rīgas ielā.

Jelgavas valstspilsētas pašvaldība aicina interesentus uz strīdīgās teritorijas Cukura ielā 2 detālplānojuma sabiedrisko apspriešanu, kas attālinātā formā nolikta uz 10. janvārī pulksten 16.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau piecas reizes zaudēja tiesā

Beidzamos astoņus gadus “Ziņas” ir daudzkārt rakstījušas par šo teritoriju, kur savulaik lielveikala “Depo” īpašnieku sadarbības partneri SIA “Auras centrs” attīstīja lielveikala būves projektu Cukura ielā. Visai mīklainā veidā vairāki zemesgabali, kas piederēja pašvaldībai, nonāca SIA “Auras centrs” īpašumā, un pašvaldība Cukura ielā 2 jau bija izsniegusi būvatļauju Baltijā lielākā lielveikala būvei. Taču biedrība “Jelgavas attīstībai” kopā ar Cukura ielas apkaimes iedzīvotājiem un biedrību “Direct Impact” apstrīdēja šo būvatļauju tiesā. Strīds turpinājās vairākus gadus, līdz beidzot, pildot Augstākās tiesas nolēmumu, “Auras centrs” bija spiests piekāpties. Taču strīdīgais zemesgabals Cukura ielā 2 tā arī palika īpašumā.

Tiek piedāvāti divi varianti

20. decembrī pašvaldības mājaslapā publicēts, ka šajā teritorijā “plānots attīstīt mūsdienīgu tirdzniecības, pakalpojumu un izklaides kompleksu, uzbūvējot jaunas ēkas, transporta infrastruktūru, kā arī labiekārtot teritoriju kopumā 35 610 kvadrātmetru platībā”. Iedzīvotāji ar SIA “Metrum” izstrādāto detālplānojumu var iepazīties līdz 20. janvārim, bet tā publiskās apspriešanas sanāksmē iespējams piedalīties, iepriekš piesakoties pašvaldībā. Rakstiskus priekšlikumus var nosūtīt Jelgavas valstspilsētas pašvaldībai pa pastu: Lielā iela 11, Jelgava, LV-3001, vai elektroniski, sūtot uz e-pasta adresi: pasts@jelgava.lv vai portālā www. geolatvija.lv.

Visu rakstu lasiet 22.decembra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.