Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ikgadējais pasākums “Atvērtās durvis laukos” šogad notiks 4. jūnijā

Daudzu gaidītais Latvijas lauku iepazīšanas pasākums „Atvērtās dienas laukos” šogad noritēs sestdienā, 4. jūnijā. 227 saimniecības būs atvērtas apmeklētājiem visas dienas garumā, informē pasākuma rīkotāja Asnāte Ziemele, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas ir ‘’Atvērtās dienas laukos”?

“Atvērtās dienas laukos” ir par labu tradīciju kļuvis pasākums, ar kuru ik gadu aicinām atklāt Latvijas apceļošanas sezonu. Pasākumā piedalās pārtikas ražotāji, amatnieki, pirtnieki, stādu audzētāji, lielās lauku saimniecības, pilis un muižas, atrakciju parki, lauku krodziņi un restorāni, dabas takas, naktsmītnes un daudzi citi. Pasākuma dienā saimnieki piedāvā īpaši sagatavotas programmas un atlaides saviem ražojumiem un pakalpojumiem. Plašajā piedāvājumā ir gardumu degustācijas, saimnieku vadītas ekskursijas un stāsti par savu uzņēmumu un saimniekošanu, meistarklases, radošās darbnīcas, mājdzīvnieku skatīšana un mīļošana, pārgājieni, laivošana, makšķerēšana, izjādes, spēles, rotaļas, tirgošanās, pikniki, un tā tālāk.

Kā plānot savu ceļojumu?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piedāvājums ir bagātīgs un daudzveidīgs, tādēļ ir ieteicams jau laicīgi iepazīties ar informāciju, izvēlēties sev interesējošās vietas un plānot ceļojumu. To var darīt sekojoši: Plašāka informācija un visu 227 akcijas dalībnieku kontakti atrodami vietnē www.celotajs.lv/atvertasdienas

Pasākuma aktualitātēm iespējams sekot “Lauku ceļotājs” “Facebook” lapā: https://www.facebook.com/Laukucelotajs Drukātu akcijas karti bez maksas var saņemt “Circle K” DUS, tūrisma informācijas centros un pie pasākuma dalībniekiem.

Pasākuma kopējais norises laiks ir 4. jūnijā no pulksten 10:00 – 18:00, taču atsevišķi saimnieki var šo laiku pagarināt vai arī noteikt konkrētu laiku savai ekskursijai, degustācijai vai citai programmai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmeklējumu nepieciešams iepriekš pieteikt saimniekiem!

Ko varēs pieredzēt „Atvērtajās dienās laukos”?

Lūk, daži piemēri Latvijas novados ieskatam un ceļojuma iedvesmai:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidzeme: Lauku deserta diena ar mājas plombīru „Gogelmogels” un citiem saldēdieniem, kas top, izmantojot olas no pašu saimniecības kūts Skultes pagastā. Pavasaris dārzā – meistarklase rožu stādīšanā un dārza veidošanā Vijciemā. Pūkainā truša pārvērtības – Angoras truša vilnas cirpšanas paraugdemonstrējumi trušu saimniecībā Dikļu pagastā.

Latgale: Šmakovkas laboratorijas noslēpumi –iespēja tikt „iesvētītam latgaliešos” un sajust vissirsnīgāko Latgales viesmīlību Skrudalienas pagastā. Lielie burbuļu prieki pie Varakļānu rūķiem – ziepju burbuļu veidošanas meistarklase un atrakcija „cilvēks burbulī”. Minigolfa turnīrs Latgales laukos kempingā pie ezera Skaistas pagastā.

Kurzeme: Uz dzīvas uguns gatavoti sulīgi savvaļas brieža gaļas burgeri Rojas novadā. Lauku mājas dzīves miers – sklandraušu meistarklase, pastaiga meža takā ar uzdevumiem, lauku sētas dzīvnieciņi Alsungā. Mini Zoo – Āfrikas strausi Ancis un Kleo, Holandes pundurkaziņas  Bagira, Kola un Spraits, staltbriežu pāris Namejs un Līva, tad vēl alpakas, Austrālijas valabiji, dzelņcūkas, pāvi un skrējējpīles – visi gaidīs ciemos bērnus Nīcas pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemgale: Radošā māla kleķēšanas meistarklase – iespēja radīt sev tīkamu trauciņu Glūdas pagastā. Izstaigā maizes tapšanas ceļu un iegūsti “slepeno” recepti maizes ceptuvē Tērvetē. Atvērtās dienas trifeļu dārzā – modināsim trifeļu dārzā pavasari un iepazīsimies ar trifeļu medību suni Auru Glūdas pagastā.

Sēlija:

  • Iepazīsti Vecsēlpili – aktīva diena ar fotoorientēšanos, pirtsslotu siešanu un melnās pirts kurināšanu Sēlpils pagastā. Vasarsvētku sestdiena Gricgales krogā ar ekskursiju, pīrāgu cepšanas praktikumu un pasākumu dzīvās mūzikas pavadījumā Pilskalnes pagastā. Sēlijas austrumos cienās ar skursteņkūkām, izrādīs Kalkūnu muižu un iemācīs senas spēles bočē un gorodki.

Pierīga: Zirgu skola Ķekavas pagastā piedāvās izjādi vai izbraucienu zirgu ekipāžā. Salaspilī – baudām Daugavas salas uz SUP dēļa.Turkalnes muižā – katru stundu ekskursija ar stāstījumu par muižu un alus darīšanu, alus un sidra degustācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iespējams, nebūs tik viegli izvēlēties kurp doties akcijas dienā. Taču par to nav jābēdājas, jo ar šo pasākumu lauku apceļošanas īstā vasaras sezona tikai sāksies. Tiekamies laukos!

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.