
Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana šā gada pašvaldību vēlēšanām sākās 19. martā un noslēdzās 8. aprīlī. Jelgavā dalību 2025. gada vēlēšanās pieteikuši 12 saraksti un iedzīvotājiem jāievēl 15 domnieki. “Zemgales Ziņas” lūdza visiem sarakstiem izvirzīt vienu kandidātu, kas sniedz atbildes uz laikraksta jautājumiem.

IMANTS KONUTIS, “LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ” DEPUTĀTA KANDIDĀTS
1. saraksts
“LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ”
1. Kāda ir Jūsu personīgā motivācija balotēties, un kāpēc uzticaties Jūsu saraksta pašvaldības vadītāja kandidātam un citām personībām sarakstā?
Nemainoties varai Jelgavā 24 gadu garumā, pilsētas attīstība stagnē, tā neattīstās vispusēji un pilsētas budžeta izlietojuma prioritātes nav vērstas iedzīvotāju interesēs, tāpēc es nolēmu kandidēt šī gada pašvaldību vēlēšanās. Pirms 20 gadiem sāku savu biznesu no nulles un esmu sasniedzis tādu attīstības līmeni, ka pēdējo 12 mēnešu laikā no sava uzņēmuma nodokļos vien valsts budžetā esmu ieskaitījis vairāk nekā vienu miljonu eiro. Vēlos savas zināšanas un pieredzi izmantot, lai celtu visas pilsētas labklājību, pareizi pārvaldot pilsētas budžetu.
LPV Jelgavas nodaļa man uzticas, un es arī uzticos saviem komandas biedriem – deputātu kandidātiem, kas katrs ir spēcīgs savā nozarē.
2. Uz ko ieteiktu vēlētājiem vairāk skatīties – uz partijas programmu vai deputātu kandidātu paveiktajiem darbiem?
Partijas programma, ko kandidāts ir parakstījis, ir svarīga, taču vissvarīgākā ir paša kandidāta personība un viņa morālie standarti. Pēc ievēlēšanas dažkārt deputāti izvēlas mainīt savu partejisko piederību, palikt neatkarīgi vai pievienoties kādai citai partijai. Tāpēc vairāk jāpievērš uzmanība kandidāta personīgajiem uzskatiem, domāšanai un rīcībai katrā konkrētā jautājumā.
3. Kā vērtējat līdzšinējo pašvaldības attīstību? Vai uzskatāt, ka līdzšinējais pašvaldības darbības kurss ir jāturpina?
Ir jomas, kur jāturpina uzsāktā darbība, bet ir jomas, kur jāievieš radikālas izmaiņas, piemēram, pilsētas budžeta izlietojuma prioritāšu noteikšanā.
4. Kāda ir Jūsu nostāja skolu tīkla reorganizēšanā?
Pirms pāris gadiem tika veikta izglītības reforma, kas skāra daudzas skolas Jelgavā, tagad būtu jāizvērtē iegūtie plusi un mīnusi. Tuvākajā laikā nevajadzētu veikt vēl kādas būtiskas pārmaiņas, bet būtu jāatrisina iepriekšējā reformā radušās problēmas.
5. Vai demogrāfijas jautājums jāatstāj Saeimas deputātu ziņā vai tomēr pašvaldības arī var dot savu artavu?
Pašvaldība var darīt ļoti daudz, lai ģimenes izvēlētos, laist bērniņu pasaulē vai ne. Īpaši jau gadījumos, kad ģimenē tas nebūs pirmais bērniņš. Šīs darāmās lietas ir, pirmkārt, bērnudārzu pieejamība, tad dažādi atbalsti bērnudārzā, skolā, interešu izglītībā, bezmaksas pusdienas, braukšana sabiedriskajā transportā, bērnu rotaļu laukumi daudzstāvu māju pagalmos, iespējas sportot un pavadīt brīvo laiku.
6. Vai Jūsu partijai/apvienībai ir plāns, kā samazināt birokrātiju pašvaldībā?
Šādu programmu mēs izstrādāsim, tiklīdz būsim pašvaldības vadībā un sāksim pašvaldības darba efektivitātes vērtējumu un nevajadzīgo tēriņu samazināšanu, lai risinātu gadiem ieilgušās un nerisinātās problēmas pilsētā.
7. Vai partija/apvienība turpinās esošās budžeta prioritātes pašvaldībā vai mainīs tās?
Iesāktie darbi jāpabeidz, un noslēgtie līgumi jāizpilda. Taču turpmāk mēs noteikti pārskatīsim pilsētas budžeta izlietojumu.
Krietni samazināsim tos finanšu līdzekļus, kas tieši vai netieši paredzēti pilsētas vadības popularizēšanai, lai varētu ilgstoši noturēt varu. Tāpat pārskatīsim pilsētas vadībai pietuvināto klubu un organizāciju dotācijas. Atteiksimies no dārgu automašīnu nomas tēriņiem un citiem amatpersonu “prestiža” celšanas izdevumiem. Izbrīvētos līdzekļus novirzīsim pilsētas iedzīvotāju dzīves apstākļu uzlabošanai, iekšpagalmu sakārtošanai un citām gadiem nerisinātām problēmām.
8. Vai uzskatāt, ka pašvaldībai ir jāiesaistās atbalsta sniegšanā Ukrainai?
Finansiālās palīdzības sniegšanā Ukrainai, rēķinot uz iedzīvotāju no IKP, Latvijas atbalsts ir otrs lielākais Eiropā, tāpēc pašvaldības atbalstu varam plānot kā simbolisku un informatīvu, bez finanšu līdzekļiem no pašvaldības budžeta.
9. Kādu prognozējat vēlētāju aktivitāti šajās vēlēšanās? Vai tā būs augstāka par līdzšinējo?
1993. gadā aktivitāte pašvaldību vēlēšanās Jelgavā bija 61,6%. Nākamajos gados tā visu laiku samazinājās, līdz 2021. gadā sasniedza zemāko atzīmi – 29,6% no balstiesīgajiem 39 284 Jelgavas iedzīvotājiem. Mēs ceram, ka šogad aktivitāti izdosies palielināt, un prognozējam to 35–40% robežās no balstiesīgajiem jelgavniekiem.
Reklāma