Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Indriksone: Būtiska apkures cenu sadārdzinājuma gadījumā valsts varētu nākt palīgā pakalpojumu sniedzējiem

Būtiska apkures cenu sadārdzinājuma gadījumā valsts varētu nākt palīgā pakalpojumu sniedzējiem, tādējādi pastarpināti atbalstot arī mājsaimniecības, intervijā Latvijas Televīzijai norādīja ekonomikas ministra amata kandidāte Ilze Indriksone (NA).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Politiķe uzsvēra, ka vienlaikus ir jāsaglabā sajūta, ka valsts visu nenomaksās, jo katram ir jārūpējas par savu energoefektivitāti un izmaksu samazinājumu.

“Mēs nevaram sodīt iedzīvotājus, ja pašvaldības nav izdarījuši savu mājasdarbu un pēdējos divdesmit gadus nav mainījušas apkures veidu un turpinājušas cerēt uz lēto gāzi no Krievijas,” pauda Indriksone.

Savukārt runājot par iespējamo pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinājumu pārtikai no 21% līdz 5%, ekonomikas ministra amata kandidāte atzīmēja, ka šādu priekšlikumu Ekonomikas ministrija kopā ar Zemkopības ministriju varētu turpināt aizstāvēt, lai arī pašlaik koalīcijā tam liela atbalsta nav.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Indriksone uzsvēra, ka tas būtu atbalsts mājsaimniecībām, īpaši tām, kas nav tik turīgas, jo pārtikas produktu sadaļa jebkuras mājsaimniecības grozā veido būtisku daļu. Tai pat laikā viņa norādīja, ka PVN samazinājums neatrisinās visas problēmas, jo energoresursu cenu kāpums arī varētu būt būtisks.

“Pārtikas sadaļa varētu būt viena joma, kas jārisina, bet, manuprāt, arī citi mājokļa pabalsti un jautājumi būtu noteikti jāaktualizē steidzīgāk un jāstrādā pie tiem intensīvāk. Tas ir komplekss risinājums, kas dotu ieguvumu gan nozarei, gan mājsaimniecībām,” sacīja ekonomikas ministra amata kandidāte.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.