Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Izdaiļo mājokli svētkiem! Ko ņemt vērā, izvēloties lampiņu virtenes mājai

Adventes laiks nav iedomājams bez Ziemassvētku virtenēm. Mazās gaismiņas, kas mirdz visdažādākajos toņos un nokrāsās, pat vislielākajā skeptiķī rada svētku sajūtu. Ziemassvētku virtenes ir lielisks veids, kā sagatavot savu mājokli gada skaistākajam laikam, neizdodot milzu līdzekļus. Kā izvēlēties gaismiņas atbilstoši savām vajadzībām? Par to raksta turpinājumā!

Veic izpēti
Pieņemot lēmumu par jebkuru pirkumu, tostarp arī Ziemassvētku lampiņu iegādi, vispirms jāsāk ar nelielu izpēti. Pēdējos gados ārtelpu apgaismojuma piedāvājums  ir kļuvis krietni plašāks, taču tas procesu padara mulsinošāku māju īpašniekiem. Tava izvēle būs atkarīga no tā, vai priekšroku dod jaunajām LED tehnoloģijām vai arī labprātāk izmanto tradicionālās kvēlspuldzes. Tāpat iesakām sev uzdot pāris jautājumus, kas palīdzēs saprast, kuras lampiņas ir piemērotākās.

Kāds ir tavs budžets? Cik liela nozīme tev ir ekspluatācijas izmaksām? Vai vēlies, lai lampiņas dabīgi piekļaujas mājas fasādei? Kādām krāsām dod priekšroku? Kāds spuldzes veids tev tīk labāk (piemēram, lāstekas formā)? Vai vēlies spilgtu vai piezemētu apgaismojumu?

Atbildot uz šiem jautājumiem, gūsi priekšstatu par to, kuri ir galvenie faktori tev un tavai mājsaimniecībai spuldzīšu iegādē.

Izvairies no liekām grūtībām
Gaismiņu virtenes rada brīnišķīgu atmosfēru un svētku sajūtu. Taču nevar noliegt, ka lampiņu uzstādīšana var būt piņķerīgs un kaitinošs process. Jāņem kāpnes, jādodas aukstumā un pēc tam jāatkārto tās pašas darbības svētku sezonas beigās. Ja vēlies pietaupīt laiku un pūles, iesakām priekšroku dot LED lampiņu virtenēm, kuras vari izmantot visu gadu. Iepriekš pārliecinies, ka izvēlētais apgaismojums der lietošanai ārtelpās.

Izvēlies sev tīkamu krasu
Ziemassvētki, nenoliedzami, ir gada krāšņākais laiks. Visapkārt mirdz rotājumi sulīgi sarkanos, zaļos, baltos, zelta un sudrabotos toņos. Kā lai izvēlas Ziemassvētku virtenes noteiktā krāsā, ja izvēle ir tik plaša? Šādā situācijā lieliski derēs viedās virtenes. Tas nozīmē, ka vari kontrolēt un pārslēgt lampiņu krāsu atbilstoši savam noskaņojumam. Ja esi cilvēks, kuram ātri apnīk ierastais, nenošausi greizi, priekšroku dodot viedajām virtenēm.

Ļauj gaismiņām “dejot”
“Topsale.lv” pieejamas āra lampiņu virtenes visdažādākajās formās un krāsās. Katra no tām darbojas citādāk. Dažas pieejamas vien statiskā režīmā, citas mirgo dažādos ātrumos. Aplūko plašo piedāvājumu un izvērtē, kāds virteņu veids tev tīk labāk. Ja līdz galam neizproti, kā darbojas izvēlētais gaismeklis, lūdz palīdzību mūsu darbiniekiem – tie labprāt sniegs atbalstu. 

Padomā par savu maciņu
Izvēloties jebkuru Ziemassvētku virteni, ir jāņem vērā divi aspekti: uzstādīšanas un pastāvīgās ekspluatācijas izmaksas. Lai neiztukšotu sava maciņa saturu, ilgtermiņā gudrāka izvēle ir LED virtenes. Sākotnējais ieguldījums atmaksāsies visai ātri, jo nenāksies mainīt apgaismojumu gadu no gada. It īpaši tagad, kad elektrība ir kļuvusi krietni dārgāka, nepieciešams domāt par veidiem, kā ierobežot tās patēriņu. Tieši tāpēc LED Ziemassvētku virtenes ir budžetam draudzīgākais variants.

Pievērs uzmanību lietošanas noteikumiem
Ziemassvētku virtenes var būt paredzētas lietošanai mājās vai ārpus tām. Gaismiņām, kas paredzētas izmantošanai ārtelpās, ir jāspēj izturēt Latvijā ierastus laikapstākļus – lietu, sniegu un arī stindzinošu aukstumu. Kad esi nolēmis izdaiļot savu māju ar virtenēm, atceries, ka ne visas lampiņas spēs darboties šādos apstākļos. Ja izvēlēsies apgaismojumu, kas nav ūdens izturīgs, tad ātri vien nāksies atvadīties no mājas rotājuma. Mēs piedāvājam Ziemassvētku virtenes, kas darbojas gan aukstā, gan arī mitrā laikā, tāpēc vari lieki nesatraukties par to drošību.

Vienalga, vai priekšroku dod āra lāsteku virtenēm vai klasiskam apgaismojumam, izvēloties “TopSale” Ziemassvētku lampiņas, iepriecināsi gan sevi, gan arī savus kaimiņus. Galu galā – mēs paši radām svētku sajūtu, un virtenes tam ir lielisks palīgs.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.