Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamentu turpmāk vadīs Jānis Paiders

Par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktoru no 7. augusta iecelts Jānis Paiders, kurš līdz šim pildīja direktora vietnieka zinātnes jomā pienākumus, informē IZM. Vienlaikus IZM izbeidz darba attiecības ar līdzšinējo departamenta vadītāju Dmitriju Stepanovu, sakot lielu paldies par viņa ieguldījumu Latvijas augstākās izglītības un zinātnes attīstībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kā aktuālākos darbus augstākās izglītības un zinātnes nozarē redzu jaunā doktorantūras modeļa un augstākās izglītības institucionālā finansējuma modeļa ieviešanu, kā arī jauna akadēmiskās karjeras modeļa ieviešanu un mērķtiecīgu Latvijas zinātnes universitāšu virzību uz TOP 500 labākajām augstskolām pasaulē. Savukārt zinātnē galvenie darbi saistās ar pakāpenisku virzību uz 1,5 % no IKP ieguldījumu, kur vismaz 0,5 % veido valsts budžeta finansējums. Aktuāli ir arī nodrošināt nepieciešamos priekšdarbus zinātnisko institūciju starptautiskā novērtējuma īstenošanai 2025.gadā,” uzsver Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Jānis Paiders.

J.Paiders IZM strādā kopš 2014.gada, pārraugot gan augstākās izglītības, gan zinātnes jomu.  

Pēc izglītības Jānis Paiders ir ģeogrāfs, pabeidzis LU Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultāti, 2014. gadā iegūstot dabaszinātņu maģistra grādu ģeogrāfijā, šobrīd ir ceļā uz doktora grāda iegūšanu un disertācijas aizstāvēšanu ģeogrāfijā.

D.Stepanovs IZM strādā kopš 2016. gada – bijis Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta vecākais eksperts zinātnes politikas plānošanas jomā, direktora vietnieks zinātnes jomā, vēlāk – arī valsts sekretāra vietnieks un Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.