Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

IZM papildina skolu reorganizācijas plānu ar 15 izglītības iestādēm

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) papildinājusi skolu reorganizācijas plānu ar 15 izglītības iestādēm, aģentūru LETA informēja IZM Komunikācijas departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022.gadā papildus tiks reorganizēta Variešu sākumskola, kas tiks pievienota Krustpils pamatskolai, un Jūrmalas Slokas pamatskola, kas tiks pievienota Jūrmalas Valsts ģimnāzijai. Brāļu Skrindu Atašienes vidusskola, Mežāres pamatskola un Vīpes pamatskola tiks pievienotas Sūnu pamatskolai.

Savukārt šis mācību gads pēdējais ir bijis Annahites pamatskolai, kas atrodas Ventspils novadā.

IZM papildus ir atjaunojusi informāciju par Remtes pamatskolas reorganizācijas plānu. Remtes pamatskola netiks pievienota tikai Brocēnu vidusskolai, izglītības iestādes pirmsskolas programma tiks īstenota Gaiķu pamatskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pēc nākamā mācību gada noslēguma Bejas pamatskola, Malienas pamatskola, Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskola tiks pievienotas Alūksnes vidusskolai.

Alūksnes novada vidusskola un Alūksnes pilsētas sākumskola tiks apvienotas un tiks dibināta jauna iestāde – Alūksnes vidusskola.

Strautiņu pamatskola mainīs īstenoto izglītības pakāpi uz sākumskolu, kā arī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija veiks iekšējo reorganizāciju, īstenojot tikai vispārējās vidējās izglītības programmas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patlaban IZM apkopojusi informāciju par 71 lēmumu par skolu dibināšanu, reorganizāciju un likvidāciju šogad un vēl 11 – turpmākajos divos gados. Tomēr ministrijā norāda, ka tuvākajās nedēļās vēl ir iespējamas izmaiņas skolu sarakstā, to papildinot ar jaunām skolām, kuru reorganizācijas process būs saskaņots.

Iepriekš ziņots, ka šī gada reorganizējamo un slēdzamo skolu saraksts ir viens no plašākajiem pēdējo piecu gadu laikā.

2021.gadā tika likvidētas sešas un dažādos veidos reorganizētas 38 izglītības iestādes, 2020.gadā pieņemts lēmums par 13 izglītības iestāžu likvidāciju un 23 izglītības iestāžu reorganizāciju. 2019.gadā lēma par 14 izglītības iestāžu slēgšanu un 50 vienību reorganizāciju, 2018.gadā – slēdza 20 un reorganizēja 40 izglītības iestādes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saldus novadā lemts slēgt piecas izglītības iestādes: Remtes pamatskola tiks pievienota Brocēnu vidusskolai, Jaunlutriņu sākumskolu pievienos Druvas vidusskolai un Lutriņu pirmsskolas izglītības iestādei “Kāpēcītis”, Blīdenes pirmsskolas izglītības iestāde “Vālodzīte” kļūs par Blīdenes pamatskolas daļu, savukārt Rubas pamatskolu un Pampāļu sākumskolu pievienos Ezeres pamatskolai un Saldus novada pirmsskolas izglītības iestādei “Punktiņi”.

Daugavpilī likvidēti tiks pieci bērnudārzi. Viens no tiem – Daugavpils pilsētas 8.pirmsskolas izglītības iestāde – tiks likvidēts pavisam, savukārt vēl četri kļūs par kādas citas izglītības iestādes sastāvdaļu: J.Raiņa Daugavpils 6.pamatskolai tiks pievienota Daugavpils pilsētas 11.pirmsskolas izglītības iestāde, savukārt Daugavpils Centra vidusskolai pievienos Daugavpils 14., 17. un 32.pirmsskolas izglītības iestādi.

Balvu novadā Žīguru pamatskola likvidācijas gaitā kļūs par Viduču pamatskolas daļu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galvaspilsētā tiks likvidētas trīs izglītības iestādes. Rīgas 65.vidusskola tiks pievienota Rīgas Lietuviešu vidusskolai, savukārt divas skolas beigs pastāvēt, nododot to vispārējās izglītības programmu īstenošanu citām izglītības iestādēm: Rīgas 14.vidusskolas programmas īstenos Rīgas Raiņa vidusskola un Rīgas Reinholda Šmēlinga vidusskola, bet Rīgas 18.vidusskolas programmas – Rīgas Raiņa vidusskola.

Cēsu novadā Cēsu pilsētas 1.pirmsskolas izglītības iestāde tiks likvidēta, pievienojot Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolai.

Ludzas novadā augusta beigās beigs pastāvēt Salnavas pamatskola un Pušmucovas pamatskola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas novadā Salgales pamatskolu likvidēs, pievienojot Staļģenes vidusskolai, bet Augšdaugavas novadā pieņemts lēmums likvidēt Silenes pamatskolu, to pievienojot Laucesas pamatskolai.

Krāslavas novadā tiks likvidēta Šķaunes sākumskola, Kuldīgas novadā – Laidu pamatskola un Alsungas pirmsskolas izglītības iestāde “Miķelītis”, Dienvidkurzemes novadā likvidēs Siksņu pamatskolu, bet Alūksnes novadā slēgs Padedzes pamatskolu.

Vestienas pamatskola Madonas novadā tiks likvidēta, tās izglītības programmas nododot Ērgļu vidusskolai un Ērgļu pirmsskolas izglītības iestādei “Pienenīte”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Preiļu novadā no 2023.gada 1.septembra Rušonas pamatskola tiks pievienota Aglonas pamatskolai.

Papildus šogad tiks reorganizētas vairākas izglītības iestādes. Reorganizācijas process paredz, piemēram, izglītības pakāpes maiņu vai apvienošanu ar kādu citu izglītības iestādi.

Saldus novadā tiks reorganizēta Ezeres pamatskola, tās pirmsskolas izglītības programmu īstenošanu nododot Saldus novada pirmsskolas izglītības iestādei “Punktiņi”.

Daugavpilī reorganizācijas rezultātā taps četras jaunas izglītības iestādes. Vienā no tām saplūdīs Daugavpils 13.vidusskola, Daugavpils 15.vidusskola, Daugavpils pilsētas 28.pirmsskolas izglītības iestāde un Daugavpils pilsētas 30.pirmsskolas izglītības iestāde, otrā apvienos Daugavpils 3.vidusskolu un Daugavpils 9.vidusskolu, kā arī Daugavpils pilsētas 1.pirmsskolas izglītības iestādi, trešajā saplūdīs Daugavpils 16.vidusskola, Daugavpils 17.vidusskola un trīs bērnudārzi (3., 5. un 7.pirmsskolas izglītības iestāde), bet ceturto skolu veidos līdzšinējā Daugavpils 10.vidusskola, Daugavpils 12.vidusskola, Daugavpils pilsētas 10.pirmsskolas izglītības iestāde un Daugavpils pilsētas 13.pirmsskolas izglītības iestāde.

Krāslavas novadā tiks dibināta Krāslavas novada Mūzikas un mākslas skola, kurā reorganizācijas rezultātā tiks apvienotas Krāslavas Mūzikas un mākslas skola, Indras Mākslas un mūzikas skola, kā arī Dagdas Mūzikas un mākslas skola. Dobeles novadā vienā Auces Mūzikas un mākslas skolā reorganizācijas rezultātā apvienos līdz šim atsevišķi strādājošo Auces Mūzikas skolu un Bēnes Mūzikas un mākslas skolu. Abi minētie reorganizācijas procesi saskaņoti arī ar Kultūras ministriju, kuras pārziņā ir kultūras izglītība.

Izglītības pakāpes maiņa notiks deviņās izglītības iestādēs šogad un trīs turpmākajos divos gados. Šogad par sākumskolām kļūs Vānes pamatskola Tukuma novadā, Stelpes pamatskola Bauskas novadā. Par pamatskolām kļūs Tilžas vidusskola Balvu novadā, Brāļu Skrindu Atašienes vidusskola Jēkabpils novadā, Līvānu 2.vidusskola Līvānu novadā, Kuldīgas 2.vidusskola, kļūstot par Indriķa Zeberiņa Kuldīgas pamatskolu, Lizuma vidusskola un Lejasciema vidusskola Gulbenes novadā.

Savukārt Ogres sākumskola turpmāk darbosies kā pamatskola.

2023.gada 1.septembrī Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskola Madonas novadā kļūs par pamatskolu, 2024.gada 1.augustā par pamatskolu tiks reorganizēta Naukšēnu vidusskola Valmieras novadā, bet 2024.gada 1.septembrī par pamatskolu kļūs Skrundas vidusskola Kuldīgas novadā.

Līdztekus skolu slēgšanai un reorganizācijai šogad sāks darbu arī vairākas jaunas izglītības iestādes.

Šogad tiks dibinātas septiņas jaunas izglītības iestādes. Četras pirmsskolas izglītības iestādes – Olaines pirmsskolas izglītības iestāde “Čiekuriņš”, Saldus novada pirmsskolas izglītības iestāde “Punktiņi”, Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Ozoliņš” un Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Dzīpariņš” – tiks dibinātas no jauna, savukārt vēl trīs taps, reorganizācijas rezultātā dibinot atsevišķus bērnudārzus. Šādas trīs pirmsskolas izglītības iestādes augustā tiks dibinātas Valmierā.

IZM uzsver, ka lēmumu par izglītības iestāžu dibināšanu, reorganizāciju vai slēgšanu pieņem pašvaldības kā izglītības iestāžu dibinātājs. Par savu lēmumu pašvaldības informē IZM, iesniedzot nepieciešamos dokumentus un informāciju, lūdzot ministrijai šo lēmumu saskaņot. Atbilstoši noteiktajai kārtībai ministrija, izskatot jautājumu par saskaņojuma sniegšanu pašvaldības lēmumam, izvērtē saņemto informāciju izvērtē un sniedz atbildi, nepieciešamības gadījumā pieprasot pašvaldībai arī papildu skaidrojumu.

Izskatot jautājumus par saskaņojumu pašvaldības lēmumam par vispārējās izglītības iestādes reorganizēšanu vai likvidāciju, tiek izvērtēta pašvaldības sniegtais skaidrojums par izglītības iestādes darba kvalitāti, turpmākās izglītības pieejamību, transporta nodrošinājumu, izglītības iestāžu tīkla attīstību novadā, kā arī iesaistīto pušu – skolēnu, pedagogu, vecāku – informētību un viedokli.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.