Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

IZM rosina atcelt izglītības nozarei noteiktās prasības par Covid-19 sertifikātiem

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina valdību no 1.jūlija atcelt izglītības nozarei noteiktās prasības par darbinieku vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta nepieciešamību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IZM iesniegusi grozījumus Ministru kabineta noteikumiem par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kas noteiktu, ka no 1.jūlija tiktu atceltas izglītības nozarei noteiktās prasības par vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta nepieciešamību.

Grozījumi arī dotu tiesības personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, tostarp speciālās, vai profesionālas izglītības iestādēs ar 1.jūniju tikt nodarbinātiem izglītības procesā vai bērnu uzraudzības pakalpojuma sniegšanā vasaras brīvdienās bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.

Grozījumi tika saskaņoti 25.aprīlī Operatīvās vadības grupā rakstveida procedūrā un sekojoši tiek iesniegti Ministru kabineta izskatīšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašreiz ir noteikta prasība, ka izglītības nozares pedagogiem, administratīvajiem un citiem darbiniekiem, kas ir tiešā kontaktā ar bērniem, ir jābūt vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam. Vienlaikus ir noteiktas tiesības darba devējam izvērtēt katra darbinieka inficēšanās risku un iespējamo risku citu cilvēku veselībai un noteikt darbus, kuru veikšanai vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts nav nepieciešams.

Arī tālmācības izglītības ieguves formā īstenotajās vispārējās izglītības programmās nodarbinātajiem, kuri nonāk saskarē ar izglītojamiem, ir nepieciešams sertifikāts.

Iepriekš ziņots, ka vairāk nekā 1000 cilvēku parakstīja atklāto vēstuli Izglītības un zinātnes ministrijai pret Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem izglītības iestāžu darbiniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēstules parakstītāju vidū bija vairāk nekā 200 izglītības iestāžu pedagogi un 40 mācību iestāžu vadītāji. Vēstules parakstītāji uzskata, ka Latvijai ir jāņem piemērs no Lietuvas un Igaunijas un jāatceļ “sabiedrību šķelošos” ierobežojumus.

Savukārt Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvji pieprasīja ekspertu pamatojumu par Covid-19 prasībām izglītības nozares darbiniekiem jaunajā mācību gadā.

Organizācija norādīja, ka tā “jau mēnesi akcentē politikas veidotāju nespēju argumentēti pamatot nosacījumus darbam klātienē jaunajā mācību gadā”.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.