Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

IZM: Skolu tīklu sakārtošanas procesā pašreiz netiek plānots slēgt izglītības iestādes

Skolu tīklu sakārtošanas procesā pašreiz netiek plānots slēgt izglītības iestādes, aģentūrai LETA skaidroja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien norisinājās pirmā skolu tīkla sakārtošanas darba grupa, kur piedalījās Latvijas Pašvaldību savienības, plānošanas reģionu un IZM pārstāvji.

Sēdē tika izskatīts pēc kādiem principiem varētu vadīties skolu tīklu reorganizācijas procesā, kā arī kādi ir pašvaldību lielākie izaicinājumi, kas jāņem vērā reorganizējot skolu tīklu.

IZM skaidro, ka dotajā brīdī vairākas pašvaldības gatavo skolu tīklu reorganizāciju uz 1.septembri, bet lielākoties pirmās reformas rezultāti esot sagaidāmi nākamajā gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IZM skaidro, ka skolu tīkla sakārtošanas procesā pašlaik netiek plānots slēgt nevienu izglītības iestādi. Skolu likvidācija, kā alternatīva, vispār nav apspriesta. Kā uzsver IZM, skolu tīkla sakārtošanā svarīgi ir divi fokusi – tīklam ir jābūt centrētam uz bērnu vajadzībām un skolu resursu efektīvu izmantošanu.

Papildus tiek izcelts, ka katrā reģionā skolu tīkla sakārtošana norisināsies citādāk, kā arī esot jāņem vērā arī vairāki citi ietekmējošie faktori, kā piemēram, demogrāfiskais stāvoklis reģionā.

Sekojoši skola tīkla kritēriji katrā reģionā tiks noteikti atbilstoši katrai pašvaldībai. IZM norāda, ka pirms ministrija nonāk pie šādiem kritērijiem, esot svarīgi uzklausīt pašvaldību pieredzi, analizēt datus un ievākt papildus informāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamā darba grupas tikšanās reize ir plānota 6.martā.

IZM kopā ar Latvijas Pašvaldību savienību veido darba grupu par skolu tīkla kvalitātes uzlabošanu.

Abas puses vienojās, ka svarīgākais ir nodrošināt efektīvu skolu tīklu, pieejamus pedagogus, kas ir apmierināti ar savu darbu, kā arī kvalitatīvu izglītību bērniem. Tieši tāpēc tiks veidota darba grupa, kura meklēs veidus, kā uzlabot skolu tīklu.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.