Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Izmaiņas 2022. gadā – maciņos, sadzīvē, lietu kārtībā

Šogad mūs sagaida dažādas izmaiņas, ko apstiprinājuši lēmumpieņēmēji. Ir gan labas, gan ne tik labas. Tādas, ko varam un ko nevaram ietekmēt ne mēs paši, ne valdība un Saeima. Izmaiņas skar gan nodokļus, gan pabalstus un pensijas, gan valsts un pašvaldību sniegtos pakalpojumus. Jau redzam cenu pieaugumu, lielākas summas ir rēķinos par elektrību, gāzi, ūdeni un atkritumu izvešanu. “Zemgales Ziņas” ir apkopojušas būtiskāko, ko šajā ziņā mums nesīs jaunais gads.
Tāpat kā līdz šim, pabalsta saņēmējiem nekas īpaši nav jādara, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra pabalstu pārrēķinās automātiski un no janvāra izmaksās jauno summu. Turklāt no 1. janvāra būs iespēja vienam no laulātajiem, pamatojoties uz otra laulātā labprātīgu piekrišanu, saņemt ģimenes valsts pabalstu par visiem kopīgi audzināmajiem bērniem, ne tikai par saviem bioloģiskajiem bērniem.
Vairāk pabalstos saņems aizbildņi par aizbildnībā esoša bērna uzturēšanu. Pabalstu aizbildnim par bērna uzturēšanu nesamazinās par summu, ko veido ģimenes valsts pabalsts, apgādnieka zaudējuma pensija, apdrošināšanas atlīdzība par apgādnieka zaudējumu un valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts apgādnieka zaudējuma gadījumā. Šī noteikuma piemērošanai noteikts pārejas periods līdz 2022. gada 1. martam.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.