Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Izstādē pie “Saimes galda” caur lupu var aplūkot latviešu tradīcijas

Līdz 31. jūlijam Jelgavas Sabiedriskajā centrā, Skolotāju ielā 8, apskatāma Latvijas Nacionālā kultūras centra izstāde “Saimes galds”, pie viena galda oriģināli atspoguļojot 38 latviešu dzīvās tautas tradīcijas, informē Jelgavas Sabiedriskais centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes idejas autores, scenogrāfes Patrīcijas Baltiņas, radītajā ekspozīcijā pie viena saimes galda sapulcinātas latviešu tautas dzīvās tradīcijas – mūsu zināšanas un prasmes, atklājot to daudzveidību un unikalitāti. Tās ir tradīcijas, kuras vēl arvien Latvijā iespējams izzināt un piedzīvot un, kuras ir ierakstītas Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Izstādē apmeklētāji aicināti apsēsties pie saklāta “saimes galda”, paņemt rokā lupu un no abām pusēm aplūkot uz šķīvja uzlikto eksponātu, kas atspoguļo kādu no 38 mūsu tautas tradīcijām, piemēram, informāciju par puzuriem un to darināšanu Jelgavā, sēņu vākšanu un izmantošanu, lībiešu kultūrtelpu un citām.

“Mūsu nemateriālās kultūras vērtības šajā izstādē iespējams iepazīt mierīgā garā – pasēžot, palasot, apskatot attēlus,” atzīst Latvijas Nacionālā kultūras centra eksperte Gita Lancere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eksperte stāsta, ka izstādes ideja iegūta radošo ideju konkursā, kurā piedalījās Latvijas Mākslas akadēmijas Scenogrāfijas nodaļas studenti un maģistranti. Uzvarējusī koncepcija izcēlusies ar idejas lakonismu, oriģinalitāti un funkcionalitāti.

Nemateriālais kultūras mantojums tiek nodots no paaudzes paaudzē, ļaujot izjust piederību gan savai dzimtai un kopienai, gan savai tautai. Nemateriālo kultūras mantojuma sarakstu veido paši tradīciju kopēji un Nemateriālā kultūras mantojuma padome, kas vērtē pieteikumus. Sešos gados Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā ir iekļautas 38 vērtības, kuras apskatāmas izstādē “Saimes galds”.

Ekspozīcija bez maksas apskatāma Jelgavas Sabiedriskā centra darba laikā – pirmdienās no pulksten 8 līdz 19, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no pulksten 8 līdz 17, bet piektdienās no pulksten 8 līdz 14.30.

Foto: Latvijas Nacionālais kultūras centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.