Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Izstrādāts metodiskais materiāls par vides izglītību un zaļo dzīvesveidu

Lai veicinātu aktuālu vides izglītības jautājumu un zaļo prasmju integrāciju pieaugušo izglītībā, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) sadarbībā ar Šauļu pilsētas pašvaldības izglītības centru un Valgas profesionālās izglītības centru, īstenojot “Nordplus 2021” projektu “Zaļās prasmes zaļākai dzīvei”, izstrādājis un aprobējis neformālās izglītības programmu un metodisko materiālu pieaugušo izglītotājiem, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Metodiskajā materiālā iekļauti jautājumi par videi draudzīgu rīcību ikdienas situācijās – patērējot energoresursus, izmantojot transportu, gatavojot ēdienu; kādus zaļos principus var ieviest darbavietā, lai samazinātu uzņēmuma radīto ietekmi uz vides piesārņojumu;  kā tiek apsaimniekoti atkritumi un vai ir iespējams bezatkritumu dzīvesveids.

Materiālā tiek raksturotas ne tikai situācijas, bet arī sniegti praktiski padomi un ieteikumi, kāda būtu zaļajai domāšanai atbilstoša rīcība un videi labvēlīgi lēmumi. Tāpat apskatīts jautājums par maldinošiem paziņojumiem par preces vai pakalpojuma mazāk kaitīgu ietekmi uz vidi jeb “zaļmaldināšanu” un kā to atpazīt.

Izstrādāto materiālu var izmantot ikviens, kurš meklē risinājumus, kā samazināt savu ietekmi uz dabu, savukārt pieaugušo izglītības organizētāji tur atradīs ieteikumus zaļo prasmju pārnesei pieaugušo izglītībā, lai veicinātu gudru un videi draudzīgu lēmumu pieņemšanu ikdienas situācijās, privātajā dzīvē un mājsaimniecībā, kā arī profesionālajā darbībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Metodiskais materiāls ir pieejams ZRKAC bibliotēkā, Jelgavas Pilsētas bibliotēkā un tās filiālēs.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.