Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Izsūta uzaicinājumus mācībām pašvaldības bērnudārzos

Sākusies pirmsskolas izglītības iestāžu grupu komplektācija jaunajam, 2023./2024., mācību gadam, informē pašvaldība. 550 vecākiem, kuru bērnam piešķirta vieta kādā no divpadsmit pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēm, šodien tiek sagatavots un nosūtīts paziņojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jau šodien vecāki, kuru bērni iekļauti uzņemšanas sarakstā, pirmsskolas izglītības iestāžu rindā redzēs statusa maiņu – no “jauns” uz “uzaicināts”, bet uzaicinājuma vēstuli vecāki savā e-pastā saņems otrdien. Šajā paziņojumā būs informācija, kurā iestādē bērnam tiek piešķirta vieta, un norādīts laiks, līdz kuram vecākiem ir jāsazinās ar konkrēto izglītības iestādi, lai apstiprinātu uzaicinājumu, vai, izmantojot www.e-pakalpojumi.lv, jāatsakās no piešķirtās vietas,” skaidro Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma, akcentējot, ka tas jāizdara līdz 29. maijam.

Pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu kontakti ir pieejami ŠEIT.

Vecāki, kuri iesniegumā nav norādījuši e-pasta adresi, vēstuli saņems pa pastu uz deklarētās dzīvesvietas adresi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lūgums vecākiem būt atbildīgiem un pēc iespējas ātrāk sniegt atbildi, vai ģimene pieņem šo uzaicinājumu un bērns jaunajā mācību gadā sāks apmeklēt konkrēto izglītības iestādi. Ja bērns mācās kādā no privātajiem bērnudārziem un ģimene saņēmusi uzaicinājumu pāriet uz pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi, taču vecāki to nevēlas, bērns var palikt privātajā izglītības iestādē – ģimenei tiks saglabāts pašvaldības līdzfinansējums,” tā S.Joma, papildinot, ka šāda kārtība gan neattiecas uz ģimenēm, kurām ir pašvaldības līdzfinansējums bērnu uzraudzības pakalpojuma jeb aukļu apmaksai.

“Ja bērns apmeklē aukli un ir saņemts uzaicinājums uzsākt mācības pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, bet ģimene to nevēlas, pašvaldības līdzfinansējums netiks saglabāts un bērns tiks izslēgts no pirmsskolas rindas,” skaidro S.Joma. 

Plānots, ka jauno audzēkņu uzņemšana katrā pašvaldības bērnudārzā notiks pakāpeniski, sākot ar augustu, taču šis process ir atkarīgs no tā, cik ilgi vasaras periodā bērnudārzu apmeklēs topošie pirmklasnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāuzsver, ka vietu piešķiršana ir nepārtraukts process un katra brīvā vieta tiek piešķirta Jelgavas saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā. Ja aicinājums uz bērnudārzu vēl nav saņemts, vecāki aicināti būt pacietīgiem – vietu piešķiršana un grupu komplektācija jaunajam mācību gadam nupat tikai sākusies.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.