Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jāņa Daliņa uzvaru stadiona iedvesmotie

Biedrībai “Jelgavas attīstībai” iepazīstoties ar lietu kārtību Valmieras novada pašvaldībā, tika pieminēts, ka atbilstoši valstī noteiktajam bibliotēka ir katrā no 26 Valmieras novada pagastiem – neatkarīgi no tā, vai šī pašvaldības iestāde apkalpo desmitus vai pat tūkstoti lasītāju. Taču pēc 2021. gada administratīvi teritoriālās reformas Valmieras novadā pagastu pārvaldnieku vairs nav. To vietā ir saimniecisko darbu vadītāji. “Ne katrā pagastā varam atļauties skolu, un 26 pagastu pārvaldnieku vietā ir astoņi pagastu apvienību vadītāji,” paskaidro Valmieras novada izpilddirektores vietniece, reizē Attīstības pārvaldes vadītāja Evija Nagle. Viņas vadītajā pārvaldē strādā 31 darbinieks. To vidū ir arī pagastu zemes ierīkotāji (piemēram, Jelgavas novadā tie strādā pagastu pārvaldēs). Skaidrs, ka salīdzināt pašvaldības darbinieku štatu sarakstus dažādos Latvijas novados vai pilsētās būtu gana sarežģīti, taču Valmieras novadā pirmais iespaids šķiet tāds, ka pašvaldībā ir ievērojami vairāk amatu, kas saistās ar vārdu “attīstība”.
Atslēgas vārds – attīstība
Valmieras novada attīstības labā strādā arī pašvaldības dibināta biedrība “Valmieras Attīstības aģentūra”, kurā ir 12 pilnas un vairāki nepilnas slodzes darbinieki, kas algu nesaņem pašvaldībā, bet gan biedrībā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.