Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jau šoziem RSU piedāvās jaunu maģistrantūras programmu “Ekonomiskā drošība”

Latvijā ir nepietiekams skaits speciālistu, kas būtu sagatavoti kompleksi analizēt un atpazīt darījumu riskus, veikt prevenciju vai izmeklēt noziedzīgus nodarījumus ekonomiskajā drošībā. Tāpēc Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) kopīgi ar Daugavpils Universitāti ir izstrādājusi profesionālā maģistra studiju programmu “Ekonomiskā drošība”. Šī ir unikāla programma, jo apvieno tādas jomas kā vadība, finanses, drošība un tiesību zinātne, lai studentiem sniegtu padziļinātas starpdisciplināras zināšanas par darījumu drošību, nelegālu finanšu līdzekļu aprites novēršanu, ekonomikā izdarītu noziedzīgu nodarījumu novēršanu, atklāšanu un izmeklēšanu. Studētgribētāji tiek gaidīti jau ziemas uzņemšanā, kas RSU ilgs līdz 19. janvārim, informē Ieva Nora Gediņa, RSU stratēģiskās komunikācijas vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programmas mērķis ir sagatavot augsti kvalificētus speciālistus ar iestāžu un organizāciju vadītājiem nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, kuri spēj uzņemties atbildību un risināt augstas sarežģītības pakāpes juridiskos un ekonomiskos problēmjautājumus, tostarp ekonomisko noziegumu novēršanā, atklāšanā un izmeklēšanā, attīstīt un koordinēt starptautisko sadarbību, pārstāvēt daudzveidīgas intereses un nodrošināt pamatotu lēmumpieņemšanu ekonomiskās drošības jomā.

Ekonomisko noziegumu raksturojums ir ļoti daudzveidīgs, bet kopīgs ir tas, ka tie skar ikviena cilvēka labklājību – tie ir neiekasēti nodokļi, pārkāpumi brīvās tirdzniecības un konkurences jautājumos, korupcija un nelegāli iegūtu līdzekļu atmazgāšana. Saskaņā ar Finanšu izlūkošanas dienesta pētījumu, Latvijā izdarīto noziegumu dēļ katru gadu apritē nonāk aptuveni 1,5 miljardi eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu. Svarīga ir institūciju un sabiedrības nostāja un vēlme kopīgiem spēkiem nepieļaut noziedzīgi iegūtu līdzekļu nelegālu izmantošanu. Jaunizveidotā studiju programma ir paredzēta plašam interesentu lokam. Tā būs piemērota uzņēmējiem un uzņēmumu vadītājiem, valsts un pašvaldību institūciju vadītājiem un darbiniekiem, kā arī tiesībsargājošo iestāžu amatpersonām. Iegūtā izglītība ļaus strādāt par vadītājiem finanšu un komercpakalpojumu jomā, iekšlietu jomā.

Programmā paredzēts apgūt tādus studiju kursus kā “Ekonomikā izdarīto noziedzīgo nodarījumu krimināltiesiskais raksturojums”, “Organizāciju teorija un vadība”, “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas analīze un vadība”, “Kredītiestāžu nacionālais un starptautiskais tiesiskais regulējums”, “Komerctiesības un maksātnespējas tiesības” un citus. Veidojot to ciešā sadarbībā ar darba devējiem, studiju programmai izdevies piesaistīt augstas raudzes profesionāļus – profesoru Uldi Ķini, Gundu Reiri, Normundu Rudzīti, asociēto profesoru Aldi Lieljuksi un citus nozares ekspertus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maģistrantu zināšanu nostiprināšanai ir paredzēta prakse Valsts policijā, Valsts ieņēmumu dienestā un citās organizācijās. Programmas apguves ilgums pilna laikā klātienē ir divi gadi, bet nepilna laika klātienē – 2,5 gadi. Studiju programmas absolventi iegūs profesionālā maģistra grādu organizāciju drošībā. Studijas nodrošinās personīgo izaugsmi un profesionālās karjeras kāpumu, kā arī absolvents būs sagatavots zinātniskajam darbam un varēs turpināt studijas doktorantūrā, izstrādājot jaunas pieejas un instrumentus ekonomiskajā drošībā.

Programma tapusi, pateicoties projektam “Studiju programmu fragmentācijas mazināšana un studiju internacionalizācijas veicināšana Rīgas Stradiņa universitātē” .

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.