Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jaunais tornis atklāj, kur taps “Lafloras” vēja parks

Projekta attīstītāji lēš, ka vēja parks būs gatavs līdz 2024. gada beigām. Vēja parks ar 22 elektrostacijām varētu saražot ap 300 000 megavatstundu gadā, kas ir apmēram pieci procenti no Latvijas elektroenerģijas gada patēriņa.

Kopš septembra no Kalnciema šosejas un arī no Jelgavas augstceltņu  logiem, tumsā skatoties uz debesu pamali Kaigu kūdras purvā, var saskatīt sarkanu uguntiņu virteni. Tās iezīmē 140 metru augstu torni, kas tapis saistībā ar uzņēmuma “Laflora” projektu izbūvēt Kaigu purvā Latvijā jaudīgāko vēja parku un arī tam piegulošu atjaunīgo energoresursu industriālo zonu. Projekta attīstītāji lēš, ka vēja parks būs gatavs līdz 2024. gada beigām. Vēja parks ar 22 elektrostacijām varētu saražot ap 300 000 megavatstundu gadā, kas ir apmēram pieci procenti no Latvijas elektroenerģijas gada patēriņa. Tiek lēsts, ka projekta īstenošanā jāiegulda apmēram 170 miljonu eiro. 

Investori stāv rindā
Kūdras ieguves un kūdras produktu ražošanas uzņēmumam “Laflora”, kas jau gandrīz trīsdesmit gadu ir viens no lielākajiem darba devējiem un nodokļu maksātājiem Zemgalē, pašam tādu brīvu miljonu nav. Taču “Lafloras” valdes priekšsēdētājs Uldis Ameriks uzsver, ka gribētāju investēt zaļajam kursam atbilstošā projektā netrūkst, “precinieki rindā stāv, tāpēc mums jābūt gudriem un atbildīgiem, lai izvēlētos labāko”. Valdes priekšsēdētājs atklāj, ka viens no potenciālajiem investoriem varētu būt starptautiskais Trīs jūru iniciatīvas Investīciju fonds, kas jau sākotnējā izvērtēšanas stadijā “Lafloras” vēja parku atzinis par vienu no prioritārajiem Latvijas projektiem. Tikmēr uzņēmums “Laflora” par saviem līdzekļiem ir veicis nepieciešamos priekšdarbus. Proti, Vides pārraudzības valsts birojā ir apstiprināts vēja parka “Laflora” būvniecības ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojums, ko izstrādājis starptautisks vides konsultāciju uzņēmums SIA ”Estonian, Latvian & Lithuanian Environment”. Projekta attīstīšanā ir svarīgi, ka oktobrī ar dienas starpību projekts tika apstiprināts Jelgavas novada un Jelgavas pilsētas domēs, kas ļauj veikt tehnisko projektēšanu un pēc tam vēja parka būvniecību. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu rakstu lasiet 17. novembra “Zemgales Ziņās”

Teksts: Gaitis Grūtups

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.