Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jauns gads jaunās vēsmās – seši vienkārši soļi, kā atsvaidzināt mājokļa izskatu

Ir sācies jauns gads, kas daudziem no mums ir arī jaunu apņemšanos, solījumu un izaicinājumu sākums. Vieniem tā ir sportošana, citiem pašizaugsmes veicināšana, vēl kādam – pasaules izzināšana un apkārtējās vides uzlabošana. Tomēr svarīgi ir neaizmirst arī savu mājokli. Nekustamā īpašuma attīstītāja “Bonava Latvija” eksperti ir apkopojuši sešus padomus, kā ātri un bez lieliem finansiāliem ieguldījumiem atsvaidzināt sava mājokļa izskatu, piešķirot dzīvesvietai jaunas vēsmas. Tas nav tik grūti, kā varētu šķist.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apzini visu, kas ir tavā mājoklī

Sāc ar iedzīves inventarizāciju. Pārskati visu, kas ir mājās, un pajautā sev, vai tev tas tiešām ir nepieciešams. Ja nē, atbrīvojies no priekšmetiem, kurus vairs neizmanto. Pārdod tos, atdod vai ziedo. Jā, reizēm nav viegli atvadīties no lietām, kuras pats esi iegādājies un kuras teorētiski vēl varētu noderēt, taču esi godīgs pret sevi – ja patiešām vēlies ieviest mājās kārtību, no kaut kā būs jāatvadās. Kad tas izdarīts, saliec un sagrupē atlikušo iedzīvi, novietojot līdzīgus priekšmetus vienkopus. Tā būs ne tikai vieglāk atrast visu nepieciešamo, bet arī uzturēt mājoklī lielāku kārtību.

Savāc nekārtību

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Telpas, kurās valda kārtība, ļauj ne tikai koncentrēties, bet arī atvieglo mājokļa tīrīšanu. Iedomājies, ka mēģini izmazgāt grīdu, kad uz tās mētājas samestu drēbju kaudze. Paveikt iecerēto nebūs viegli, vai ne? Nekārtība rada vizuālu troksni, kas traucē atslābināties. Tāpēc, ja meklē vienkāršu veidu, kā atsvaidzināt savas mājas izskatu, sāc ar telpu sakārtošanu. Kā pirmās vari izvēlēties vietas, kas neprasa lielu piepūli. Turklāt atceries, ka viss nav jāizdara vienam. Ņem talkā ģimenes locekļus un draugus, lai darbs iet uz priekšu ātrāk.

Piešķir jaunu izskatu mēbelēm un sienām

Mēbeles ir tava mājokļa mugurkauls. Tās, visticamāk, jau kādu laiku ir ar tevi un droši vien ir redzējušas arī labākas dienas. Tāpēc atsvaidzini tās ar jaunu krāsas kārtu vai auduma pārklājumu. Pie reizes vari atbrīvoties arī no detaļām, kas tev nepatīk vai neatbilst pašreizējam stilam. Tāpat jauns izskats, iespējams, nepieciešams arī tava mājokļa sienām. Ja tās izskatās vecas un sagurušas, paņem krāsas bundžu, lielo otu un piešķir sienām jaunu toni. Šis ir arī brīdis, kad vari ļauties eksperimentiem, izpaužot savas mākslinieciskās ieceres un interjera dizaina idejas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ievies multifunkcinālus plauktus, kastes, lādes

Lai maksimāli palielinātu vietu mājoklī, ir svarīgi ieviest dažādus multifunkcionālus uzglabāšanas risinājumus. Tas nozīmē, ka ir jāmeklē veidi, kā viena lieta varētu pildīt vairākas funkcijas. Piemēram, pufi vai lādes, kurās var ievietot gultasveļu vai spilvenus, vienlaikus izmantojot tās kā papildu sēdvietas, kad ierodas viesi. Tāpat ļoti noderīgi var būt zemie plaukti, it sevišķi mazās telpās, kur ir ierobežotas iespējas izvietot ko citu. Centies sakārtot visu pēc iespējas labāk. Lai to paveiktu, reizēm lieti noder arī plauktu un kastu marķēšana. Tas dos iespēju nekļūdīgi zināt, kur kas atrodas, un nesagādās nekādas problēmas atrast vajadzīgās lietas.

Regulāri pārskati savu iedzīvi

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja jau esi ticis vaļā no nevajadzīgiem priekšmetiem, kas tavā mājoklī tikai aizņēma vietu, tas nenozīmē, ka vari ieslīgt pašapmierinājumā. Savu iedzīvi ir ieteicams pārskatīt katru sezonu, jo, kā zināms, lietām ir tendence uzkrāties. Tāpēc ik pēc pāris mēnešiem izstaigā mājokli un pajautā sev, vai viss tajā redzamais tev patiešām ir vajadzīgs. Pievērs uzmanību papīriem, dokumentiem un pārtikas produktiem, kuriem ir beidzies derīguma termiņš. Iemācies atbrīvoties no lietām, kad tās sāk uzkrāties. Tas ievērojami atvieglos mājokļa kopējo kārtošanas procesu.

Izveido atvilktnes ar papildu nodalījumiem

Kad telpas ir sakārtotas, ir pienācis laiks skapjos un kumodēs izveidot pielāgotu atvilktņu sistēmu. Realitātē tas nozīmē esošās atvilktnes aprīkot ar papildu nodalījumiem, katrai priekšmetu kategorijai atvēlot savu vietu. Lai to izdarītu, rūpīgi izmēri esošās atvilktnes un sagādā nepieciešamos materiālus, piemēram, saplāksni, līmi un naglas. Tad uzmanīgi sagriez saplāksni un izveido no tā nepieciešamos nodalījumus. Šādu atvilktņu sistēmu ierīkošana nav sarežģīta un neaizņems vairāk par vienu pēcpusdienu. Papildu organizēšanai atvilktnes vari aprīkot ar norādēm, atšifrējot tajās glabājamo saturu. Šādi pārveidotas atvilktnes palīdzēs mājās saglabāt kārtību daudz ilgāku laiku.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.