Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jaunu riepu izvēle – galvenie priekšnosacījumi

Jaunu riepu iegāde sākotnēji var radīt apmulsumu – tik daudz zīmolu, riepu veidu dažādās cenu kategorijās. Kā izvēlēties piemērotākās riepas savam auto? Par to vairāk raksta turpinājumā.

Sezona

Izvēloties lietotas vai jaunas riepas, pirmais, kam pievērst uzmanību, ir sezonalitāte. Tas ir būtisks faktors, lai uz ceļa vienmēr justos droši un komfortabli. Ziemas riepas nepieciešamas laikā no 1. decembra līdz 1. martam, savukārt vasaras riepas kļūst aktuālas tad, kad vidējā gaisa temperatūra sasniedz +7 grādus.

Vissezonas riepas

Ikviens no mums ir dzirdējis par vissezonas riepām, kas veidotas tā, lai ar tām varētu braukt dažādos laikapstākļos visa gada garumā. Tas var šķist universāls un arī ekonomisks risinājums, tomēr jārēķinās, ka tās nespēj uzrādīt tik labu veiktspēju kā riepas, kas radītas tieši braukšanai konkrētos apstākļos. Vissezonas riepas ir vairāk piemērotas, ja ar auto sanāk braukt ļoti maz un reti.

Vasaras riepas

Vasaras riepas ir īpaši izstrādātas, lai nodrošinātu labi saķeri ar ceļa virsmu sausā vai slapjā laikā. Jārēķinās gan, ka, līdz ar gaisa temperatūras samazināšanos, būtiski samazinās arī šo riepu veiktspēja.

Ziemas riepas

Ziemas riepas ir izstrādātas tā, lai nodrošinātu maksimālu saķeri sniegā un slidenos ziemas apstākļos. Ziemas riepas uzrādīs labu rezultātu aukstā laikā, taču, tiklīdz gaisa temperatūra sasniedz stabilus plusus, šo riepu spējas samazinās.

Ir vairāki ziemas riepu veidi – piemērotākais jāizvēlas atbilstoši plānotajiem braukšanas apstākļiem. Ja rodas grūtības riepu izvēlē, palīgā var nākt profesionāla riepu garāža vai serviss, kur darbinieki ne tikai sniegs konsultācijas riepu izvēlē, bet arī nodrošinās tādus pakalpojumus kā riepu balansēšana un riepu montāža.

Riepu izmērs

Pēc tam, kad zināms, kādas sezonas riepas meklējat, nākamais svarīgais aspekts, kas noteikti jāzina, ir vajadzīgais riepu izmērs. Informāciju par to atradīsiet uz iepriekšējo riepu malām vai arī auto īpašnieka rokasgrāmatā. Riepu izmēru izvēlaties saskaņā ar auto ražotāja sniegtajām rekomendācijām.

Uzticams riepu serviss

Labākā vieta riepu iegādei nemainīgi ir uzticams riepu serviss. Kvalitatīvas riepas Rīgā atradīsiet servisā ‘’Riepu Garāža’’. Izvēlei gan lietotas, gan jaunas riepas.

Būtiski pieminēt, ka šeit atrodami arī lietie diski, riepu montāža un riepu balansēšana. Plašāku informāciju par riepu piedāvājumu un zinošu meistaru sniegtajiem pakalpojumiem uzzināsiet, ja aplūkosiet servisa mājas lapu www.riepugaraza.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.