Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā atjaunota siltumtrases avārijas dēļ pārtrauktā siltumapgāde visām ēkām (papildināta)

Ceturtdienas pievakarē Jelgavā ir atjaunota siltumtrases avārijas dēļ pārtrauktā siltumapgāde visām ēkām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja SIA “Gren Jelgava” komunikācijas vadītāja Guntra Matisa, siltumtrases avārijas remontdarbi Sudrabu Edžus ielā ir pabeigti un siltumenerģijas piegāde visām ēkām ir atjaunota. Uzņēmums atvainojas klientiem par sagādātajām neērtībām.

Jau ziņots, ka trešdienas vakarā Jelgavā notika siltumtrases avārija, kuras dēļ biomasas koģenerācijas stacijā automātiski tika apturēta tvaika turbīna un elektroenerģijas ražošana, lieko ūdens tvaiku izvadot caur drošības vārstu virs ēkas jumta.

Avārija siltumtrasē bija radījusi siltumapgādes traucējumus Lielupes kreisajā krastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistībā ar 16 .februāra vakarā notikušo un daudzus jelgavniekus uztraucošo drošības vārsta iedarbošanos “Gren” koģenerācijas stacijā Rūpniecības ielā 73a un siltumnesēja noplūdi Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēmā Lielupes kreisajā krastā (Jelgavas centra pusē,) uzņēmuma “Gren” pārstāve Guntra Matisa skaidro, ka 17. februārī pirms pulksten vieniem naktī tika lokalizēta noplūdes vieta un sākta avārijas seku novēršana. Naktī bojātais siltumtrases posms tika atslēgts no centralizētās siltumapgādes sistēmas.

Līdz ar avārijas atslēgumu, vēl 17. februāra rītā siltumu vēl nesaņēma dzīvojamās ēkas Jelgavā Sudrabu Edžus ielā 1, Raiņa ielā 3 un 3A, Akadēmijas ielā 22, kā arī ēkas Akadēmijas ielā 21 un 25,  Elektrības ielā 6a, 5a, 8, 10 un 10a, Raiņa ielā 17 un 17b. Avārijas seku novēršanu uzņēmumam izdevās pabeigt, un pulksten 17.20 siltuma padeve tika atjaunota visā Jelgavā.

“Gren” atvainojas klientiem par sagādātajām neērtībām!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Guntra Matisa piebilst, ka Lielupes labajā krastā Pārlielupē siltumapgāde netika traucēta. Jautāta par to, vai līdzīga avārija varētu atkārtoties, “Gren” pārstāve teic, ka siltumtrases plīsums notika tās nerenovētajā posmā pie daudzdzīvokļu mājas Sudrabu Edžus ielā 1. “98,9 procenti no mūsu siltumtrasēm ir atjaunotas un tur avārijas risks ir mazs,” paskaidro Guntra Matisa.

Teksts: LETA un Gaitis Grūtups

Foto: no arhīva/Jurijs Strods

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.