Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā būs koncertuzvedums “Ārijai Elksnei 95”

Par godu dzejnieces Ārijas Elksnes 95 gadu jubilejai, ir izveidots koncertuzvedums “Ārijas Elksnes dzīves melodijas”, kas būs skatāms 15.februārī pulksten 19.00 Jelgavas kultūras namā, informē “Teātris un Mūzika” pārstāve Elizabete Trumpe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ārija Elksne ir viena no tautā iemīļotākajām latviešu dzejniecēm. Ārija Elksne savos pantos mēdza tieši un atklāti stāstīt par savu privāto dzīvi un personiskiem pārdzīvojumiem. Viņas aiziešana bija traģiska, taču viņas dzīve bija krāšņa un notikumiem bagāta. Koncertuzvedums ļaus vēlreiz izdzīvot to, kas dzejniecei bija svarīgs vienotā  dziesmu, dzejas un atmiņu izrādē.  

“Ļoti būtu gribējusi dzīvē satikt Āriju. Tādi cilvēki kā viņa, dzimst reti. Viņas dzeja lielākajā savā daļā ir aktuāla  arī šodien. Viņa ir dzejniece ar smalki izkoptu dzejas valodu, ļoti  skaidru vērtību sistēmu, lielu egregoru un lielu, lielu  talantu.” – tā par Āriju Elksni saka Laila Ilze Purmaliete, kura arī ir šī uzveduma iedvesmotāja. 

Koncertuzvedumā  piedalās dziedātāja un komponiste Laila Ilze Purmaliete, aktrise Dace Bonāte (kura iejutīsies dzejnieces tēlā), aktieris un dziesminieks Juris Hiršs,  aktieris Lauris Subatnieks, dziedātāja Ieva Sutugova, pianists Anatolijs Livča,  ģitārists Jānis Kalniņš, bundzinieks  Uģis  Krūskops, vijolnieks Aleksejs Bahirs,   Jelgavas sieviešu vokālais ansamblis  “Guns” Gunas Agrumas vadībā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzveduma īpašais viesis ir komponists Uldis Marhilevičs.

Režijas konsultants – Gundars Silakatiņš, koncertuzveduma libreta autore – Elizabete Trumpe. 

Koncertuzvedumā skanēs dažādu komponistu dziesmas ar Ārijas Elksnes vārdiem – Ulda Marhileviča, Zigmara Liepiņa, Aivara Hermaņa, Harija Užāna, Jura Hirša, Pētera Stutāna un Lailas Ilzes Purmalietes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 No iemīļotām dziesmām uzvedumā skanēs tādas  kā -“Lūgums”, “Par visu maksāju es dārgi”, “No vienas mūžības uz otru ejot”, “Viss, kas bija, bij no tīra vējā”,  “Cik skaistas dekorācijas”, “Man aprīlī ir jābūt mājās” …   kā arī būs 12 pavisam jaunas dziesmas, ko Laila Ilze Purmaliete sacerējusi šim koncertuzvedumam.   

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.