Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgava dalās pieredzē par Ukrainas bēgļu uzņemšanu

Šodien “Zoom” platformā aizvadīta projekta “IncluCities” (“Iekļaujošās pilsētas”) dalībvalstu pārstāvju tikšanās, kurā pārrunāta dalībnieku pieredze Ukrainas iedzīvotāju, kuri bēg no kara savā valstī, uzņemšanā. Pieredzē dalījās arī Jelgavas pašvaldība, kas šobrīd uzņēmusi 997 Ukrainas bēgļus, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas pašvaldība kopā ar vēl septiņām pašvaldībām no Grieķijas, Francijas, Itālijas, Spānijas un Beļģijas īsteno Eiropas Pašvaldību un reģionu padomes (CEMR) trīs gadu projektu, kuru vada CEMR un finansē ES Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonds (AMIF). Tā mērķis ir uzlabot trešo valstu pilsoņu integrāciju pašvaldībās, izmantojot zināšanu apmaiņu starp pieredzējušām pilsētām un mazāk pieredzējušām/mentorējamām pilsētām un pašvaldību asociācijām dažādās jomās: izglītība, mājokļu un pamatpakalpojumu pieejamība, aktīva līdzdalība un sociālā iekļaušana, kā arī pašvaldību asociāciju kapacitātes un veiktspējas stiprināšana daudzlīmeņu pārvaldībā. Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju pasaulē, šobrīd aktuāls kļuvis arī Ukrainas kara bēgļu uzņemšanas jautājums un viņu integrēšana vietējā sabiedrībā.

Tikšanās laikā uzmanība pievērsta tieši tam, kā norit bēgļu uzņemšanas process projektā iesaistītajās pašvaldībās, tostarp Jelgavā. Ukrainas kara bēgļu koordinatore Jelgavā Linda Vovere projekta partneriem un ES reģionālajiem pārstāvjiem stāstīja par Jelgavas pašvaldības pieredzi – par to, kā, reaģējot uz situāciju, pašvaldībā tika sasaukta ārkārtas darba grupa un izveidots informācijas koordinācijas centrs, lai bēgļu uzņemšanas process pilsētā notiktu koordinēti un būtu skaidri definēta katra iesaistītā atbildība.

Ukrainas kara bēgļiem, gan arī visiem, kuri vēlas palīdzēt bēgļiem, ir jāreģistrējas Pašvaldības operatīvās informācijas centrā (POIC), zvanot pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787. Tieši POIC apkopo datus par bēgļu skaitu pilsētā un koordinē tālāko sadarbību ar bēgļu koordinatoriem, kas palīdz bēgļiem nokārtot visas formalitātes Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē, kā arī organizē, lai bēgļi saņemtu Jelgavas pašvaldības palīdzību, pabalstus, bērni uzsāktu izglītošanos. Viņi apzina vajadzības un sazinās ar bēgļiem, kuri atrodas Jelgavā, lai viņiem palīdzētu jebkurā jautājumā. Projekta dalībniekiem prezentēta bēgļu uzņemšanas pārvaldības shēma, pēc kuras tiek strādāts Jelgavas pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat projekta dalībniekiem stāstīts, kā Jelgava rūpēs par to, lai bēgļi pēc iespējas ātrāk iejustos svešā valstī un varētu uzsākt strādāt, uzsāka latviešu valodas apmācības, kas ilgst jau otro mēnesi, stāstīts arī par Jelgavas pašvaldības palīdzību, savedot kopā uzņēmējus ar Ukrainas bēgļiem. Pēc Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas datiem, darbu atraduši 106 Ukrainas kara bēgļi.

Jelgavas pašvaldība Ukrainas kara bēgļus ir izmitinājusi viesnīcā “Zemgale”, Latvijas Lauksaimniecības universitātes 5. studentu viesnīcā un motelī “Akva”. Līdz šim rītam Jelgavā bija reģistrēti 997 bēgļi, no kuriem lielākā daļa – 665 – dzīvo privātajā sektorā, bet 342 ir izmitināti pašvaldības organizētajās dzīvošanas vietās.

Sīkāku informāciju par projektu “Iekļaujošās pilsētas” var iegūt ŠEIT.

Foto: Sabiedriskais centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.