Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā diskutēs par dažādu vecuma grupu iesaisti darba tirgū

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) otrdien, 20.septembrī, rīkos diskusiju darba devējiem un ekspertiem, lai aktualizētu tēmu par dažādu vecuma grupu iesaisti darba tirgū, informēja pasākuma rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums notiks no pulksten 14 līdz 17 Jelgavā, Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā, Svētes ielā 33. 

Pasākums plānots divās daļās. Pirmajā būs ekspertu diskusija par tēmu “Vai Latvijā joprojām ir aktuāla diskriminācija uz vecuma pamata?”. Tajā piedalīsies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis Jānis Lielpēteris, sertificēts organizāciju psihologs, docents un firmas “CreaTest” vadītājs Reinis Lazda, kā arī Latvijas Universitātes asociētā profesore un vadošā pētniece Līga Rasnača. Otrajā daļā darba devēji dalīsies pieredzē, pieņemot darbā gados jaunus vai gados vecākus cilvēkus.

Šis pasākums ir viens no SIF īstenotajiem pasākumu kopumā “Tas nav par vecumu”. Tā mērķis ir veicināt toleranci un dažādu vecuma grupu integrāciju darba tirgū. Plašāka informācija par programmu atrodama tīmekļvietnē www.sif.gov.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesībsarga 2020. gadā veiktajā pētījumā par diskriminācijas izplatību nodarbinātības vidē vecumu kā galveno diskriminācijas faktoru minējuši 58% aptaujāto. Šo diskriminācijas veidu kā visbiežāko min gan gados jaunākie darbinieki, gan tie, kuri ir tuvu pensijas vecumam.

Tāpat 59% respondentu uzskata, ka darba devējs, izvēloties starp diviem kandidātiem ar vienādām prasmēm un vienādu kvalifikāciju, dos priekšroku tam, kurš neatbilst pārāk jauna vai pārāk veca darbinieka klasifikācijai.

6% no 2021.gadā fiksēto bezdarbnieku (60 774 cilvēkiem) bija jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem, savukārt 46% – vecumā no 50 un vecāki cilvēki. Kopumā 2021.gadā vairāk nekā puse bezdarbnieku (52%) bija tie, kuri visbiežāk tiek diskriminēti vecuma dēļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.