Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgava iekļuvusi top 5 Eiropas nākotnes pilsētu sarakstā

“Financial Times” izdevums “FDi Magazine” publicējis pētījumu “Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni 2023”. Kategorijā “Ārvalstu tiešo ieguldījumu stratēģija”, kurā tiek vērtēta ārvalstu investīcijām pieejama vide, Jelgava ieņem 5. vietu, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.    

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgava “Financial Times” ikmēneša izdevuma “FDi Magazine” rīkotajā “FDI Intelligence” pētījuma kategorijā “Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni” jau vairākus gadus uzrāda augstu rezultātu. Šogad mikropilsētu grupā (iedzīvotāju skaits līdz 100 000) Jelgavas ārvalstu tiešo investīciju piesaistes stratēģija ierindota 5. vietā. Jāpiebilst, ka Jelgavas rezultāts ir uzlabojies – pagājušajā gadā šajā topā pilsēta ieņēma 6. vietu.

“Financial Times” pētnieki ik gadu pēc noteiktiem kritērijiem veic izvērtējumu, lai apzinātu investīciju piesaistē veiksmīgākās un daudzsološākās Eiropas pilsētas un reģionus. Šogad pavisam tika izvērtēti 549 pilsētu un reģionu pieteikumi piecās apakškategorijās: “Ekonomiskais potenciāls”, “Cilvēkresursi un dzīvesveids”, “Rentabilitāte”, “Savienojamība” un “Draudzīgums uzņēmējdarbībai”. Bet sestajā kategorijā – “Ārvalstu tiešo ieguldījumu stratēģija” (FDI Strategy) – no tiem vērtēti 89 pieteikumi, tostarp Jelgavas. Katrs pretendents iesniedza pieteikumu, atbildot uz vairāk nekā 10 jautājumiem saistībā ar investīciju iespējām un to piesaisti konkrētajā pilsētā. Jāpiebilst, ka pilsētas un reģioni vērtēti ne tikai pēc iesniegtajām atbildēm, bet arī dalīti kategorijās pēc to platības un iedzīvotāju skaita.

Vērtējot Eiropas pilsētas, tās tika sagrupētas piecās kategorijās: lielpilsētas, lielās pilsētas, vidēja lieluma pilsētas, mazās pilsētas un mikropilsētas. Jelgava tiek vērtēta mikropilsētu grupā, kurā iekļautas pilsētas ar iedzīvotāju skaitu līdz 100 000.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar pētījuma rezultātiem var iepazīties mājaslapā www.fdiintelligence.com ŠEIT.

“Financial Times” ir viena no pasaules vadošajām ziņu organizācijām, kas starptautiski atzīta par savu autoritāti, integritāti un precizitāti. “FDI Intelligence” ir “Financial Times” specializēta nodaļa, kas piedāvā pasaulē visplašākos pakalpojumus, kuri saistīti ar ārvalstu tiešajiem ieguldījumiem, veicinot investīciju piesaisti un ekonomiskās attīstības risinājumus, piedāvājot ārvalstu tiešo ieguldījumu datu rīkus, pētījumu un konkurentu analīzi, pasākumus, multividi un redakciju.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (3)

  1. Как бы да, 5 место. Только оно не за уровень жизни, не за экономический потенциал, не за дружественность и рентабельность. 5 место за “умение выпрашивать чужие деньги”. Кстати, в этом списке Елгаву обогнали соседи. Вентспилс – 2 место. Паневежис – 4-е.

    https://www.fdiintelligence.com/content/rankings-and-awards/european-cities-and-regions-of-the-future-2023-the-winners-82056

    1
    6
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.