Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā līdz 31. martam suņu saimniekiem jāsamaksā pašvaldības nodeva

Jelgavas pašvaldības saistošie noteikumi nosaka: jelgavniekiem, kuri ir suņa saimnieki un izved suni pastaigā pilsētas publiskajā ārtelpā, līdz 31. martam jāsamaksā ikgadējā pašvaldības nodeva par suņa turēšanu, informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodeva par suņa, kurš sasniedzis sešu mēnešu vecumu, turēšanu ir seši eiro gadā, un tā jānomaksā katru gadu līdz 31. martam. Ja suns iegādāts vai sešu mēnešu vecumu sasniedz pēc 31. marta, nodeva jāsamaksā viena mēneša laikā proporcionāli atlikušo mēnešu skaitam, ieskaitot suņa reģistrācijas mēnesi. No nodevas atbrīvotas personas ar 1. un 2. invaliditātes grupu, visas personas ar redzes invaliditāti, personas, kuru suņi atrodas norobežotā īpašuma iekšējā teritorijā, kā arī valsts iestādes, kuru darbībā tiek izmantoti dienesta suņi. Jāpiebilst, ka sunim ir jābūt ar implantētu mikroshēmu un arī reģistrētam Lauksaimniecības datu centrā (LDC).

Pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” informē, ka 2021. gadā nodevu ir samaksājuši 700 suņu saimnieki (2020. gadā – 644) un kopumā iekasēti 4184,50 eiro. Pēc LDC datiem, Jelgavā 2021. gada 31. decembrī bija reģistrēti 4690 suņi, kas ir par 445 vairāk nekā gadu iepriekš. 2020. gada 31. decembrī Jelgavā bija reģistrēti 4245 suņi.

Tie saimnieki, kuru suns dzīvo iežogotā privātmājas teritorijā un uz ielas nemēdz atrasties, no pašvaldības nodevas ir atbrīvoti, taču dzīvokļos turētajiem suņiem, kas vecāki par trim mēnešiem, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem ir jānodrošina vismaz 30 minūšu pastaiga ne retāk kā divas reizes dienā, līdz ar to visiem dzīvokļos turēto suņu īpašniekiem nodeva ir jāmaksā, jo saskaņā ar pilsētas saistošajiem noteikumiem aizliegts atrasties ar suni pilsētas publiskajā ārtelpā, ja nav samaksāta pašvaldības nodeva par suņa turēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodevu par suņa turēšanu valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā aicina samaksāt ar pārskaitījumu. Rekvizīti ir pieejami “Pilsētsaimniecības” mājaslapā www.pilsetsaimnieciba.lv, sadaļā “Darbības joma”, “Mājdzīvnieki” un ziņas turpinājumā. Jāpiebilst, ka par prasības neievērošanu dzīvnieka īpašniekam var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu līdz 100 eiro.

Saskaņā ar saistošajiem noteikumiem “Par mājdzīvnieku turēšanu Jelgavas pilsētā” ir aizliegts atrasties ar suni bez pavadas Jelgavas publiskajā ārtelpā, izņemot suņu pastaigu laukumus un mežus. Tostarp atrasties ar suni bez pavadas aizliegts Langervaldes meža labiekārtotajā teritorijā, bet ieeja ar suni aizliegta Pasta salas teritorijā. Apdzīvotās vietās saimniekiem ir jāsavāc sava mājdzīvnieka ekskrementi.

Rekvizīti suņa nodevas apmaksai

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saņēmējs: JVPPI “Pilsētsaimniecība”

Reģistrācijas numurs: 90001282486

Bankas konts: LV61UNLA0050001003121

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maksājuma mērķis: Nodeva par suņu turēšanu, par 20__.gadu, mikroshēmas Nr.____, adrese ___

Infografika: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.